Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunila kogu tõmbab tuhandeid Mikkeli muuseumi

Elmar Kits
Elmar Kits "Valgemetsa motiiv" 1942 Autor/allikas: Maike Tubin

Mikkeli muuseum annab teada, et viimaseid nädalaid avatud näitus "Kuldaja värvid" püstitab publikurekordeid.

Mikkeli muuseumis Kadriorus on viimaseid nädalaid avatud näitus „Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist”, mis on osutunud publiku seas äärmiselt populaarseks. Muuseumi andmeil on väljapanekut külastanud juba üle 12 500 inimese.

„Viie kuu jooksul on Mikkeli muuseumit külastanud rohkem inimesi kui terve eelmise aasta jooksul kokku,” kommenteerib külastajate suurt huvi muuseumi direktor Aleksandra Murre. „Külastajate, sealhulgas laste ja kooligruppide positiivne tagasiside peegeldub ka külalisteraamatus, kus tänatakse muuseumit meeldiva elamuse ning kollektsionäär Enn Kunilat kunsti rahvani toomise eest.”

„Kuldaja värvid” toob vaatajate ette ühe märkimisväärseima erakogu ning armastatuimate Eesti kunstnike loomingu ajavahemikust 1910–1945. Mikkeli muuseumi kahel korrusel paikneval näitusel on väljas pea 50 teost Eesti maalikunstnike paremikult nagu Konrad Mägi, Nikolai Triik, Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Endel Kõks, Richard Uutmaa jpt. Eksponeeritud tööd jaotuvad mõtteliselt kolmeks: kodumaa maastikud, võõrsil valminud loodusvaated ning inimesi kujutavad teosed. Näitusega kaasneb interaktiivne multimeediaprogramm tahvelarvutitel, Eero Epneri koostatud kataloog ning lastele mõeldud jutu- ja värviraamat „Kalavõrk ja piimamannerg”.

„Mul on väga hea meel, et näitus „Kuldaja värvid” on osutunud menukaks ja seda on külastanud väga palju inimesi, sealhulgas lapsi ja noori kunstihuvilisi, kellele näitust kavandades ka erilist tähelepanu pöörasime,” lisab kollektsionäär Enn Kunila. „Edu taga on kahtlemata näituse kuraatori Eero Epneri mahukas ja innovaatiline eeltöö. Samuti on suure tähelepanu saanud näitust tutvustav interaktiivne programm ning sooja vastuvõtu on pälvinud näituse kujundaja Tõnis Saadoja uued kujunduslikud võtted klassikalise maali eksponeerimisel.”

Näitus „Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist” on Mikkeli muuseumis avatud veel vaid 7. septembrini 2014.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: