Tallinna Kunstihoones tutvustavad noored maalikunsti uusi suundi

Foto: ERR

Tallinna Kunstihoones avati kuue noore Eesti maalikunstniku näitus "Can't go on, must go on". Kuraator Mihkel Ilusa sõnul otsib näitus maalikunstile uut vormi, sisu ja mõtet, ning annab külastajale hea võimaluse end kurssi viia Eesti kaasaegse maalikunsti suundadega.

Kui maaliga seostub tavaliselt puidust või metallist nelinurkne raam ja värviga kaetud lõuend, siis Eesti noorte maalikunstnike näitus kummutab selle arusaama täielikult. Kunstikriitik Jurrian Benschopi sõnul toimub hetkel mitte ainult Eestis, vaid ka kogu maailmas, maali lahtilammutamine ja taasleiutamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"On hakatud aru saama, et maal ei pea olema ainult asi seinal, vaid võib olla ka terve ruum või keskkond. Sa ei pea valima, kas sa töötad ainult maaliga, metalliga või puiduga. Paljud kunstnikud kasutavad erinevaid meediume," selgitas Benschop.

Kunstimekas Berliinis tegutseva kunstikriitiku sõnul on tänapäeval väga oluline, et kunstnik liiguks palju ringi ja oleks kursis sellega, mida mujal tehakse. Sellise multikultuursuse tõttu ongi tema sõnul Berliini kunstimaastik nii kõrgel tasemel. Kunstniku ja kuraatori Mihkel Ilusa sõnul on ka Eesti sinna poole teel.

"Mihkel oli Saksamaal, Katrin õppis Inglismaal, Anna oli Moskvas, ma ise olin Šotimaal, Kristi oli vist ka Saksamaal. Praegu on Eestis üles kasvamas üks äärmiselt eluterve generatsioon kunstnikke, kelle jaoks see, mis siin toimub, on oluline, aga ka kogu laiem kunstimaailm on avatud," ütles Ilus.

Näitus on Tallinna Kunstihoones avatud novembri lõpuni. Tutvuda saab Kristi Kongi, Katrin Koskaru, Anna Škodenko, Mihkel Maripuu, Mihkel Ilusa ja Mart Vainre loominguga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: