Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetajate näitus rändas Jõhvi

TKK näitus Tamperes
TKK näitus Tamperes Autor/allikas: Madis Liplap

Jõhvi Kontserdimajas tänasest avatud olev näitus „Aja tegemine“ on järg kevadel Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) lõpetajate näitusele „Valmisolek“. Väljapanek on koostatud TKK kunstide suuna töödest.

Näituse nimeks olev sõnapaar „aja tegemine“ tähendab kõike, mis meid ümbritseb ja kõike, mida me teeme. See tähendab meie igapäevast elu ja erilisi hetki. Teisalt sisaldub selles ka kõik, mille me siia (maailma) loome ja maha jätame. Aeg teeb meid ja meie teeme aja.

Näitusel esindatud teoste autorid on TKK fotograafia-, maalingute-, skulptuuri- ja tekstiiliosakonna tudengid ja vilistlased. Näitusel on eksponeeritud maale ja veealuseid fotosid, gobelääne ja autoritehnikas teoseid ning ajas mõistetavamaid ja mõistetamatumaid teoseid. Valikus on käesoleval aastal kaitstud lõputööd segatuna töödega õpingute ajast - ajast, mil AJA TEGEMINE on eriti intensiivne.

Jõhvi Kontserdimajas avatavat näitust eksponeeriti oktoobris ka Tartu sõpruslinnas Tamperes, kus TKK tutvustab traditsiooniliselt igal aastal oma tudengite ja värskete vilistlaste loomingut.
Näitusel osalevad: Maria Evestus, Mirjam Hinn, Sander Hiire, Kristi Jänesmägi, Sigrid Kuusk, Vitaly Makurin, Mona Menets, Clara Cabrera Miguel, Leelo Moor, Johanna Mudist, Margret Paide, Therese Sild, Liina Tiidor, Aleksandr Tiškov ja Birgit Uibo.

Näituse kuraatorid on Madis Liplap ja Aet Ollisaar, visuaalne identiteet Marju Nurk, tehniline tugi Andres Kahur.

Näitus on avatud 30. novembrini 2014.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tartu Kõrgem Kunstikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: