Eesti Muusika Päevad käivitab festivali mini-EMP noortele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Muusika Päevad
Eesti Muusika Päevad Autor/allikas: EMP plakat

Festival Eesti Muusika Päevad (EMP) kutsub esmakordselt kokku noorte muusikahuviliste meeskonna, kelle ülesandeks on Eesti Muusika Päevade laste- ja noortefestivali mini-EMP korraldamine.

10.-17. aprillil 2015 toimuva festivali Eesti Muusika Päevad uus algatus mini-EMP ehk lastele ja noortele mõeldud festival viib eesti kaasaegse klassikalise muusika nii üldharidus- kui ka muusikakoolidesse noori kõnetaval moel. Festival kuulub ka üleriigilisse muusika-aasta programmi.

Festivali moto „Sinu idee loeb!” iseloomustab sündmuse olemust – noored ise töötavad välja kunstilise programmi, valivad esinejad ja esinemiskohad, korraldavad teavitustöö, suhtlevad esinejate ja kontserdipaikadega. Festivali sündmused põimitakse tavapärase EMPi programmiga, mis aitab keskenduda muusikale, väldib nii žanrilist sildistamist kui ka määratlust „noortele ja täiskasvanutele”, julgustades noori külastama festivali kõiki kontserte ja avatud proove.

Mini-EMP korraldusmeeskond moodustatakse üldhariduskoolide aktiivsetest kultuuri- ja meediahuviga gümnasistidest. Neid toetavad nii muusikaõpetajad kui ka rahvusvahelise kogemusega professionaalsed produtsendid, turunduse- ja kommunikatsioonispetsialistid, muusikud ja heliloojad.

Muusikakoolide õppurid koos õpetajatega hoolitsevad kontserdiprogrammi eest. Koostatakse eesti muusika kava, millega esinetakse kontserdisaalides ja ka tavatuis paigus. Noored saavad võimaluse esineda uudishimulikule publikule väljaspool harjumuspärast esinemiskeskkonda.

Alates 1979. aastast on Eesti Heliloojate Liit korraldanud festivali Eesti Muusika Päevad, mis on tänaseks kujunenud vanimaks ja olulisimaks eesti uut muusikat tutvustavaks festivaliks Eestis. Sündmuse muudab ainulaadseks esiettekannete rohkus. Festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Helena Tulve.

Kõigil, kes soovivad mini-EMP-l osaleda, palutakse ühendust võtta kuni 17. novembrini e-aadressil emp.noored@gmail.com. Korraldajad ootavad osavõtusoove nii noortelt, muusikutelt, õpetajatelt kui ettevõtjatelt ja üksikisikutelt, kes soovivad anda panuse noorte muusikafestivali käivitamisse. Põhjaliku lisainfo võimalustest leiab heliloojate liidu kodulehelt.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: