Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgus Eesti parim akvarellist 2014

Marje Üksine ja Naima Neidre
Marje Üksine ja Naima Neidre Autor/allikas: EAÜ

Eile, 4. detsembril Würthi Kunstigaleriis avatud Eesti Akvarellistide Ühingu 10-ndat korda toimuval aastavahetusnäitusel „Värvidega läbi pimeduse. Vol. 10“ selgus eesti parim akvarellist 2014. aastal.

23 EAÜ liiget esitasid näitusele igaüks 2-3 tööd ja nende hulgast tegi oma valiku kõige objektiivsem žürii.

Kohaletulnud 14 akvarellistil tuli anonüümsele sedelile kirjutada kaks numbrit, sest kõik väljapandud akvarellistid olid tähestikulises järjekorras nummerdatud ja valiku tegemiseks tuli otsustada eelistuse andmine kahele kolleegile nende tööde põhjal.

Loomulikult oli võimalik kirjutada sedelile ka oma number, kuid kahte sama numbrit ei tohtinud kasutada. Hääletussedelite ülelugemisel selgus, et kõige rohkem, ligi pooled kohalolijatest olid oma punktid andnud Marje Üksisele - 6 punkti, järgnesid Naima Neidre ja Christel Allik võrdselt 5 tunnustusega.

Otsus võeti kohalolijate poolt vastu ilma pretensioone esitamata ja stseene korraldamata, kui mitte arvestada seda, et Naima Neidre olevat lubanud Marje Üksisele jala taha (või ette?) panna.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Eesti Akvarellistide Ühendus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: