Soome ja Eesti akvarellistide tööd koguti näitusele "Leiuretk"

Foto: Marje Üksine

Võru linnagaleriis saab alates tänasest tutvuda Eesti akvarellistide ühenduse ja Soome akvarellistide ühisnäitusega "Leiuretk".

Näitusel on esindatud läbilõige tuntud ja tunnustatud akvarellistide töödest, mis paistavad silma mitmekülgse tehnika kasutamise ja teemaderohkusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Leiuretk" iseloomustab näituse kuraatori sõnul suurepäraselt kunstniku loomingulist tegevust. "Siin on 31 Eesti autorit ja 14 Soome autorit, igalühel on omad leidmised ja otsmised. Kogu meie maalimine, pildi alustamine on üks otsimine ja otsides võib ka jõuda millelegi, mis ennast rõõmustab - järelikult oli leiuretk," selgitas näituse "Leiuretk" kuraator Rein Mägar.

Võru juurtega kunstnik Agne Kuusing-Soome räägib oma pildi "Talveunenägu" leiuretkest. Tõnis Mäe muusikast inspireeritud taies sai lõpliku lihvi alles täna öösel ning kannab olulist sõnumit. "Kõige tähtsam on aja panustamine lastesse. See ei ole nii, et ma küsin, kuidas sul koolis läks või kuidas sul lasteaias läks. Ma võtan tõesti selle aja ja ma kuulan last ja mõtlen kaasa. Ma aitan tal areneda, et kõigist lastest Eestis tuleks tuleviku Eesti inimesed," ütles kunstnik.

Rein Mägar tõstis näituse esile just noorema generatsiooni akvarelle, aga ka Marju ja Kadri Bormeistri töid. Olulisel kohal näitusel on ka soome kunstnike tööd, kes on Lõuna-Eestis oma töödega esimest korda. Meie põhjanaabrite sõnul on näitus "Leiuretk" sama põnev kui teekond pealinnast Võrru.

Näitus "Leiuretk" jääb avatuks kuni märtsi lõpuni. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: