Tänasel rahvusvahelisel luulepäeval toimub maraton

{{1426837166000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Veronika Kivisilla Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

21. märtsil on rahvusvaheline luulepäev. Tavakohaselt korraldab Tallinna Keskraamatukogu sel puhul Luulemaratoni. Esmakordselt toimub Luulemaraton kahes keeles ja kahes raamatukogus: täna, 20. märtsil kell 12 - 19 saab Tallinna Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) kuulata eestikeelset luulet ning võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) vene keeles esitatud luulet.

Tallinna Keskraamatukogu korraldab Luulemaratoni 2012. aastast, kuid esmakordselt löövad sellel aastal kaasa ka vene keelt rääkivad luuletajad. Võõrkeelse kirjanduse osakonnas esinevad: Anna Makarova, Ljudmila Semjonova, Viacheslav Pernavskiy, Tatjana Manevskaja, Nikita Dubrovin, Denis Kuzmin, Dmitri Krasnov, Antipa Moltšun ja duett Sjurpriz. Luuletajaid juhatab sisse P. I. Filimonov.

Raamatukogu peamajas esinevad: Veronika Kivisilla, Indrek Koff, Eda Ahi, Peep Ilmet, Kätlin Kaldmaa, Wimberg ja Hans Kaldoja. Päevajuht on Igor Kotjuh.

Luulemaratoni laiendamisega võõrkeelse kirjanduse osakonda soovitakse korraldajate sõnul näidata Eesti kultuuri mitmekülgsust, pakkuda elamust vene keelt kõnelevatele inimestele ning tõsta esile Eesti autoreid, kes kirjutavad teistes keeltes.

"Luulemaraton on pühendatud ülemaailmsele luulepäevale, mis justkui iseenesest eeldab luule esitamist erinevates keeltes," põhjendas Luulemaratoni programmi laiendamist päevajuht Igor Kotjuh.

Lisaks kaasaegse luule esitamisele pöörame tähelepanu ka eesti varasemale luulele, mida esitavad näitlejad. "Sellega tuletame lugejatele meelde eesti kultuurile olulisi luuletajaid ja luuletusi ning kutsume inimesi üles neid luuleraamatuid riiulitelt leidma ja uuesti lugema. Luulemaraton pakub raamatukogu lugejatele võimaluse nautida Eesti luuletajate luulet elavas esituses. Luulemaratoni korraldamisega toetab ja edendab Tallinna Keskraamatukogu luule lugemist, kirjutamist ja avaldamist ning tutvustab lugejatele Eestis elavaid luuletajaid," teatas Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht Mari Sieberk.

Vaata täpsemat kava SIIT.

Luule kuulamine on tasuta. ERR kultuuriportaal teeb Luulemaratonist taas videod ja avaldab need maratoni järgseil päevil siinsamas kultuur.err.ee.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: