Rahvusvaheline luulepäev toob üritusi Tallinna ja Tartusse

Mika Keränen
Mika Keränen Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub täna Tallinna keskraamatukogus luulemaraton, mis on pühendatud eesti folkloorile ja Eesti erinevate kultuuriruumide luuletajate luule tutvustamisele. Tartus tähistatakse päeva pärastlõunast hilisõhtuni kestva luuletuuriga.

Luulemaraton toimub nii Tallinna keskraamatukogu peamajas kui ka võõrkeelse kirjanduse osakonnas. Mõlemas raamatukogus korraldatakse lastele luulehommikud, kus luuletajad loevad luuletusi ja arutavad lastega loetu üle. Samuti toimuvad mõlemas raamatukogus luuletajate kohtumised noortega. Luulemaratoni õhtused kavad on meeleolekud - kõlab nii luule kui muusika.

Tallinna Keskraamatukogu korraldab luulemaratoni 2011. aastast. Selle eesmärgiks on pakkuda raamatukogu lugejatele võimalust nautida kogu päeva jooksul Eesti luuletajate luulet elavas esituses. Tutvu kavaga SIIN.

Tartus tähistatakse luulepäeva pärastlõunast hilisõhtuni kestva luuletuuriga. Kohvikutes ja baarides, aga ka Tartu linnaraamatukogus ja Tasku keskuse Rahva Raamatus loevad luulet nii eesti kirjanikud kui ka kooliõpilased. Luulepäeva avab kell 14.00 kohvikus Krempel Tartu linnakirjanik Mika Keränen. Tutvu kavaga SIIN.

21. märtsi kuulutas UNESCO kuulutas ülemaailmseks luulepäevaks 1999. aastal. Tänavu tähistatakse seda Granada üleskutsel esmakordselt kõigis kirjanduslinnades paralleelselt, kajastades sotsiaalmeedias vastastiku ka üksteise sündmusi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: