Keskraamatukogu korraldas luulemaratoni

Foto: ERR

Täna on rahvusvaheline luulepäev, mida tähistatakse kogu maailmas juba alates 1999. aastast. Tallinna Keskraamatukogu korraldas sel puhul traditsioonilise luulemaratoni.

Nii mõnelegi raamatukogu külastajale tuli üllatusena, et tavapärase tööka vaikuse asemel kõlasid riiulite vahel luuletused, mida kandsid ette poeedid ise. Teadlikumad luulesõbrad olid sündmuseks aga mõistagi valmistunud. Näiteks tuli luulepäevaline Merili kuulama oma lemmikluuletajat Contrat, kelle luuletust oli ta valmis peast esitama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Contra arvab, et luulepäeva tähistamine on eriti kasulik neile, kellel luule miskipärast meelest kipub minema. "Kui näiteks emadepäevaga võrrelda, et ema peaks aastaringi meeles olema, aga mõnele on vaja meelde tuletada ja sama lugu on luulega. Ma arvan et iga päev on maailmas millegi päev, näiteks minu sünnipäev, 22. märts on veepäev ja ma siis tavaliselt joon ainult vett oma sünnipäeval."

Tänase õhtu lõpetab Tallinna Keskraamatukogu uudistesaalis noorte luuletajate maraton ning avatud mikrofon kõigile luulesõpradele.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: