Tallinna Keskraamatukogus toimus taas luulemaraton

Foto: ERR

21. märtsil on rahvusvaheline luulepäev, mida UNESCO algatusel tähistati esimest korda ligi 20 aastat tagasi. Tartus tähistati luulepäeva luuletuuriga, Tallinna keskraamatukogus toimus aga traditsiooniline luulemaraton.

Eesti-Mordva seltsi juht Natalia Ermakovi kandis ette ersakeelse luuletuse "Lootus", mille on eesti keelde tõlkinud Arvo Valton, vahendas "Aktuaalne kaamera". Seda soome-ugri keelte volga rühma kuuluvat keelt kõneleb maailmas pool miljonit inimest. Eestis elab neist üle 400.

"Mul on väga hea meel, et saan oma emakeeles teistele inimestele öelda seda, mida ma tunnen, näen, kuidas ma tunnetan maailma, kuidas ma armastan ja kuidas ma asjadest aru saan," sõnas Ermakov

Ersakeelset luuletundi tulid kuulama Vanalinna Hariduskolleegiumi luulelembesed 10.l klassi õpilased.

Maria Solei sõnas, et talle on südamelähedaseks saanud Juhan Liiv ja Betti Alver. "Olen just eesti luulet hakanud lugema rohkem." Klassiõde Elina armastab aga muusikasse pandud poeesiat, kirjutab ise laulusõnu ning kuulab inspiratsiooniks teisi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: