Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Homme esitletakse raamatut Nikolai Triigi loomingust

Nikolai Triik, Sõttaminek. 1909 Õli, lõuend.
Nikolai Triik, Sõttaminek. 1909 Õli, lõuend. Autor/allikas: Tartu Kunstimuuseum

Reedel, 10. aprillil kell 17 esitletakse Tallinna raamatumessi raames Rahvusraamatukogu nurgasaalis raamatut 20. sajandi esimese poole eesti kunsti ühe mõjukaima ning mitmeplaanilisima isiksuse Nikolai Triigi loomingust.

Mahukas teos on hommage ühele tuntumale ja huvitavamale eesti kunstnikule. Kumu kunstimuuseumi kuraatori Liis Pählapuu käsitlus ning teose 200 reproduktsiooni annavad kunstniku loomingust ulatusliku ülevaate, edastab Eesti Kunstimuuseum.

Peterburis Stieglitzi kunstikoolis alustanud ning end Põhjamaades, Pariisis ja Berliinis täiendanud Triik tuli eesti kunsti Noor-Eesti ideaalide ajal. Ta oli rühmitusega seotud kultuuriinimeste mõttekaaslane, tema graafilised teosed kujundasid olulisel määral liikumise väljaannete visuaalset identiteeti. Triik arendas välja oma isikupärase maalilaadi, milles põimus vene koolist lähtuv joonistusoskus, teadlikkus sajandialguse vormiuuendusest ning omanäoline põhjamaiste loodusmaastike tõlgendus. Triik on üks andekamaid ning omanäolisemaid portretiste eesti kunstiajaloos.

Pärast mitmekümne aasta pikkust pausi Triigi loomingu põhjalikumal esitlemisel on see väärikas tunnustus klassikule panuse eest Eesti kultuuri- ja kunstiajalukku.Liis Pählapuu. Nikolai Triik. Tallinn: Eesti Kunstimuuseum, 2014. 295 lk
Väljaanne on eesti- ja ingliskeelne, sisaldab biograafiat.
Kujundaja: Angelika Schneider
Väljaandmist toetas Eesti Kultuurikapital

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: