Perekond Kreisi arhitektuuripreemia võitis Katrin Koov ({{commentsTotal}})

Katrin Koov
Katrin Koov Autor/allikas: MAJA

Täna, 1. juunil antakse arhitekt Katrin Koovile perekond Kreisi arhitektuuripreemia arhitekt Katrin Koovile, kes on fondi nõukogu sõnul üks omapärasemaid keskmise põlvkonna arhitekte. Koov on suutnud vältida kommertsarhitektuuri igavaid radu, tõdesid preemia määrajad.

Katrin Koov on kavandanud väljapaistvalt kaasaegse arhitektuuriga hooneid ülikeerukatesse ajaloolistessse kohtadesse, nagu Pärnu koolide võimla, Tartu Ülikooli Narva kolledž (koos Siiri Vallneri ja Indrek Peiliga), Pärnu Kontserdimaja ja Kuressaare lastekodu peremajad (koos Siiri Vallneri ja Kaire Nõmmega).

Katrin Koovi erilise tähelepanu osaliseks on saanud maastik - keeruline linnakeskkond. 2013. aastal osales Katrin Koov KUMU rahvusvahelisel suurnäitusel "Aedade järelelu". Koov on õpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengitele maastikuga seostumist ning valiti mullu arhitektuuriajakirja Maja esimeseks arhitektist peatoimetajaks.

Preemia määranud fondi nõukogu esimees Mart Kalm leidis, et Katrin Koovil on alati tähelepanu jätkunud detailide jaoks, mis seovad suured majamürakad keskkonnaga ja annavad inimliku mastaabi, misläbi kasutaja tunneb, et see maja on tema jaoks ehitatud.

Perekond Kreisi Fondi preemia on varem pälvinud arhitektid Toomas Rein, Ülevi Eljand ja Rene Valner.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: