Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristiina Ehin: õpetada ei saa, aga inspireerida saab

Kristiina Ehin
Kristiina Ehin Autor/allikas: ERR

Eeloleval õppeaastal asub Tartu Ülikooli vabade kunstide professori ametisse kirjanik Kristiina Ehin, kelle loengusari "Teekond tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde. Loovuse kujundlikud väljakutsed" kutsub isikupärase kunstilise tunnetuslaadi leidmise teekonnale. Ehin arvas, et õpetada ta ei saa, küll aga inspireerida.

Loengusari koosneb viiest sügissemestril toimuvast loengust, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Ma katsun inspireerida. Ma arvan, et õpetada ei saa, aga inspireerida saab. See on selline ala, et ka üksteiselt saab õppida, aga see kõik käib ikkagi inimeseks olemise ja suure, raske aususe kaudu," rääkis Ehin.

Ehin usub, et tema loengusarjas osalejad on oma loomingulisel teel juba mõned sammud astunud.

"Ma loodan, et see loengusari meelitab inimesi, kes on tundnud, et paljalt homo sapiens´iks, mõtlevaks inimeseks õppimisest, koolitamisest, kasvatamisest ei piisa selleks, et jõuda oma kunstiloomingus kuhugi välja," lisas ta.

Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna dekaani, professor Margit Sutropi sõnul kõnetab ja inspireerib Kristiina Ehin paljusid inimesi.

"Ta saab loovkirjutamise kursuse kaudu õpetada paljudele inimestele ehtsust, autentsust, siirust ja sügavat vaimuvara ammutamist nii enda kultuurist kui ka maailma kultuuridest. Võib öelda, et Kristiina Ehini looming on justnimelt inspireeriv. Kõik need noored inimesed, kes käinud seni tema loovkirjutamise kursustel, on pärast hästi laetud," ütles ta.

Kristiina Ehini loengukursus toimub Tartu ülikoolis sügissemestril kolmapäeviti: 9. septembril, 7. oktoobril, 21. oktoobril, 11. novembril ja 9. detsembril kell 16.15–18 Tartu ülikooli peahoone auditooriumis 232. Loenguid kuulama on oodatud kõik huvilised üle kogu ülikooli ja väljastpooltki. Kevadsemestril 2015/2016 jätkub loovkirjutamise kursus.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: