Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristjan Järvi ja Kristjan Randalu esinevad ühisel kontserdil Leipzigis

Kristjan Randalu
Kristjan Randalu Autor/allikas: Annika Metsla

Dirigent Kristjan Järvi oma MDR-i orkestri ees ning jazzpianist Kristjan Randalu solistina astuvad üles ühise kavaga Saksamaal Leipzigi festivalimelus.

See pole esimene kord kui kaks nimekat Eesti muusikut Kristjanit ühel ja samal õhtul ja sama kava raames esinevad, õigemini, kui noor tippdirigent Kristjan Järvi on kutsunud rahvusvaheliselt tuntud pianisti Kristjan Randalu oma kavasse solistiks.

Täna saab kahe muusiku ühisesinemine taas teoks Leipzigis, kus Mid Summer Festival esitleb oma viimasel kontserdil artiste Leipzigi kultuurikeskuses Kulturfabrik Werk 2. Ühtlasi on see kontsert ka Kristjan Järvi suure, eelmisel sügisel alanud neljaosalise festivalisarja "Go North" (Põhjala riikide muusikast) lõppakordiks.

Esinevad Kristjan Järvi peadirigendi käe all tegutsev Kesk-Saksa Raadio (MDR) sümfooniaorkester, beatbox'i maailmameister, inglanna Bellatrix, löökpillimängija Philipp Bernhardt, plokkflötist Dan Laurin, DJ Mr Switch, helilooja-instrumentalist Gene Pritsker räpparina ning Kristjan Randalu pianistina, ja kõik nad musitseerivad Kristjan Järvi juhatusel.

Kava, mis kannab nimetust "Celtic Block Party", on väga vaheldusrikas-improvisatoorne ning kõike esitatavat ei mahugi (ega täpselt tea ka ette) teadustama. Üks kesksemaid sündmusteoseid selles on Kristjan Järvi kauaaegse sõbra ja kaasteelise, USA saksofonisti ja helilooja Gene Pritskeri uusoopuse "Migration" esiettekanne (teose žanrinimetus: Concerto for Beatboxer & Orchestra).

Järvi on Gene Pritskeri kõrval ettekandele valinud veel Georg Friedrich Händeli, Malcolm Arnoldi, Percy Graingeri, Gabriel Prokofjevi, Queeni jt löövad teosed. Tegu on üheosalise, aga väga põneva ja ekstsentrilise programmiga sellele vastavas miljöös.

Laupäeval, 4. juulil juhatab Kristjan Järvi oma orkestri ees Magdeburgis vabaõhukontserti, kus tuleb ettekandele programm "Balkan Fever", ja edasi läheb meie dirigent Californiasse Napa Valley festivalile Vene Rahvusorkestri ette.

Juulikuu esimene päev on meile sündmusterikas Leipzigile lisaks veel mujalgi – Eesti muusikud astuvad publiku ette Peruust kuni Venemaani.

Täna annab Limas Peruu Rahvusteatri suures saalis oma esimese kontserdi Klaaspärlimäng Sinfonietta, keda juhatab Darko Butorac. Paavo Järvi dirigeerib Bremeni Deutsche Kammephilharmonie'd Peterburis Maria Teatri kontserdisaalis Valgete Ööde festivalil (üleni Brahmsi kava).

Helsingis, Aino Ackté kammerfestivalil astuvad Agricola klubis üles sopran Kai Kallastu ja vioolamängija Talvi Nurgamaa, esitades seal Tatjana Kozlova-Johannese "Kirjad sopranile ja vioolale" ning Ülo Kriguli "Random Airs" samale koosseisule, ja oma elektroonilised orelipalad "Praeludium", "Feroce" ja "Veloce" esitab Andrus Kallastu.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: