Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muhu kunstitalu esimene festival avab EKA galeriis ülevaatenäituse

FUTURE - HORIZON 2015. Ülevaatenäitus
FUTURE - HORIZON 2015. Ülevaatenäitus Autor/allikas: Muhu A.I. Kunstitalu

Esmaspäeval avatakse Eesti Kunstnike Liidu (EKL) Muhu A.I. Kunstitalu rahvusvahelise kunsti-ja muusikafestivali TULEVIK HORISONT 2015 ülevaatenäitus EKA Galeriis, Tallinnas.

EKL Muhu A.I. Kunstitalus toimus 17.-19. juulil rahvusvaheline kunsti-ja muusikafestival TULEVIK HORISONT 2015. Festival ja teised sellesuvised sündmused on pühendatud A.I. Kunstitalu kui tulevase rahvusvahelise kunstiresidentuuri ja innovatsioonile orienteeritud loomekeskuse asutamise äramärkimiseks. Kõiki osalenud kunstnikude, arhitektid ja muusikuid andsid oma asendamatu panuse Muhu uue maamärgi sisulisse kujunemisesse.

EKA Galerii pinnal tulevad ülevaatlikult ja kontsentreeritult esitamisele kõik festivali objektid ning sündmused.

REAALSUS KUI JULM TEATER:

  • Ülevaade maja olukorrast enne 2015 aasta suve; 6 tonni endise puhketalu ajalugu prügimäel.
  • Kas müüa või või mitte müüa. Rentida või restaureerida - kas ajalooline ring sulgub? Kunst läheb taresse tagasi (vt. Düsseldorfi koolkond eestis)?
  • EU omandas Eesti, kas ka annab talu ülesehitamiseks raha või müüme maja maha?

FESTIVALI KUNSTNIKUD:

Siram, Kaarel Kütas, Noolegrupp (Triinu Jürves ja Villem Jahu), Ville Karel Viirelaid, Toomas Altnurme, Andrus Joonas, Sandra Jõgeva, Karl-Kristjan Nagel, Kunst Teater Tsirkus Põleva Kaelaga Kirjak (Taave Tuutma, Sorge, Meeland Sepp, Kätlin Piile, Habe, Kaarel Kütas, Villem Jahu jt), Tiiu Rebane (EE).

Jana Wiebe, Oleg Wiebe, Christoph Ott (DE)

Hirvitalo Kaasaegse Kunsti Keskus Pispala (Tampere, FI) - Sami Maalas, Mira Hei, Nana Simola jt)

Anastasia Fomina (BY)

Andei Azsacra, Victor Puzo (RU)

Pascal Pignon (FRA)

Muusikud: ansamblid Tuumik (Rebelle Mori, Sten Olof Abram, Mikk Putk jt), Hot Kommunist (Andres Aru, Lembit Krull, Mikko Nissinen); Prohor&Puzo (RU) (Prohor Aleksejev, Victor Puzo, Alex Choe, Valentina
Vekshina)

FESTIVALI KONTSEPTSIOON:

Vaatluse all on tulevik; suveräänsus, inimene ja energia. Millisena näete oma tulevikku ja millisena sooviksite näha.

Esitlusele tulevad tööd oleviku-mineviku kokkuvõtetele ehitatud konstruktsioonidest futuristlike nägemusteni; kriitilise mõtte manifestatsioonidest vastuolusid ületavate visioonideni.

Kunst kui radikaalsed, ratsionaalsed, poeetilis-transendentaalsed väited ja objektid. Millised tendentsid kujundavad lokaaset ja globaalset tulevikku, kas territooriumil on määrav tähtsus ? Kriisis võidab ida või lääs, sõda või rahu, vaesus või rikkus, veel midagi ?

Milline on uus utoopia? Kas on aimata traditsioone, mis kestavad ühiskonna selgroona tulevikku; millised saavad olema subjekti piirid ?

Autonoomsuse ning eksistentsiaalse piiririigi sisulised küsimused jäävad A.I.Kunstitalu ideeliseks keskmeks nüüd ja edaspidi, eelistamata üht tehnikat teisele.

 

FUTURE - HORIZON 2015
Ülevaatenäitus

EKA Galerii
Vabaduse väljak 6
Tallinn

Avamine 3. augustil kell 18.00.

Näitus avatud 3-15. august 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: A.I. Kunstitalu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: