Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muhu kunstitalu viib minevikust tulevikku, vaadates tagasi saja aasta kunstile

Jimi Tenor
Jimi Tenor Autor/allikas: Facebook

14. juulil algab Eesti kunstnike liidu Muhu kunstitalus festival "Futu Muhu. Sada aastat. 2017", mis kuulub EV100
kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku".

Muusikutest astuvad "Futu Muhu" festivalil üles Jimi Tenor Soomest ning Juhan Vihterpal, Waldemar ja Meelis Salujärv Eestist. Performance-kunstnikest tulevad kohale Noolegrupp, Hannes Harkes, Mari Prekup, Tsirkus-Kunst-Teater Põleva Kaelaga Kirjak ja Kaarel Kütas Eestist, Jana Zatvarincka Slovakkiast ning Eest-Portugali grupp Project Heroina. Videokunsti esindavad Azsacra Zarathustra ja Alexander Morozov Venemaalt, Roope Ahola ja Tuomo Kangasmaa Soomest, Karl-Kristjan Nagel, Merle Luhaäär, Leila Lükko ja Daniel Janson Eestist ning Anastassia Fomina Valgevenest, kuid oodata on ka üllatusesinejaid.

Festival on pühendatud ajaloole, täpsemalt 20. ja 21. sajandile, mis Kunstitalu hoonetest märkamatult mööda libisesid. Esitletakse kunstnike
hinnanguid aastatel 1901–2017 toimunud sündmustele, isiklikult oluliseks tunnistatud faktidele, üldistele huvipakkuvatele tendentsidele ning rahvusvahelistele arengutele. Mida kunstnikud muudaksid, millise revolutsiooni korraldaksid? Mis tegelikult toimus 20. ja 21. sajandil, millised visioonid jäid teostamata? Need on küsimused, millele kunstnikud festivali raames vastuseid otsivad.

"Futu Muhu" toimub Muhu kunstitalus, mis asub Nõmmkülas. Festivali kuraator on Tiiu Rebane.

Loe festivalist täpsemalt siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: