Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestimaa saare laulupidu haarab sel aastal Muhu

XII noorte laulupidu
XII noorte laulupidu Autor/allikas: Siim Lõvi, Aurelia Minev/ERR

Täna toimub Muhu laulupidu ja avatakse Hellamaa laululava.

Sel suvel toimub juba kaheksandat aastat ühe Eestimaa saare laulupidu – seekord Muhus.

Õhtul kell 18.00 algab laulupeo rongkäik algusega Hellamaa külastuskeskusest, mis jätkub piduliku avamise, laulupeo tule süütamise ja kontserdiga. Õhtu jätkub simmaniga, mida veab ansambel Audru Jõelaevanduse Punt.

Laulupidu jätkub Muhus pühapäevval kell 11.00, mil toimub puhkpilliorkestri Saku kontsert "Kõik puhuvad" Villu Veski kaasaöömisel. Laulupidu lõppeb ühislaulmisega Muhu muusikatalu õuel.

Laulupeol astuvad üles tantsurühmad Tokkroes ja Väike Roos, juhendab Anne Keerd; Muhu segarühm, juhendab Anneli Tamm; folklooriansambel Uijee, juhatab Leena Peegel; Lõõtsmoorikud, juhendab Reet Piirsalu; Muhu segakoor, dirigent Leena Peegel; EÜE Väinamere segakoor, dirigent Indrek Vijard; Eesti Rahvusringhäälingu segakoord, dirigent Hirvo Surva; Tartu rahvaülikooli segakoor, dirigent Lauri Breede; Pagana segakoord, dirigent Kalev Lindal; puhkpilliorkester Saku, dirigent Ants Reinhold; Eesti maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu, juhendab Jaanus Randma ja ansambel Audru Jõelaevanduse Punt.

Eestimaa saarte laulupidude eesmärk on olnud väikesaarte kultuuri ja traditsioonide tutvustamine, aga ka saada osa erakordselt kaunist ja mitmekesisest loodusest, mis on köitnud nii osavõtjaid kui kuulajaid. Igal saarel on jäänud laulupidu meenutama ühiselt istutatud laulupeo tamm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: