Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Legendaarse kunstiõpetaja juubelinäitus avatakse homme rahvusraamatukogus

Juubelinäitus
Juubelinäitus "Elupõline" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Homme esitletakse legendaarse kunstiõpetaja Laine Puki juubelinäitus. Laine Puki töid tutvustab tema poeg Aapo Pukk.

"Laine Pukk on olnud Eesti parim joonistusõpetaja, teda ei ületa keegi," ütles sel aastal kauaaegne Tartu lastekunstikooli direktor Enn Tegova. Kuidas aga maalib ja joonistab legendaarne pedagoog ise, saab näha Laine Puki juubelinäitusel "Elupõline" Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis.

Näituse pidulik esitlus toimub neljapäeval, 13. augustil kell 16.00. Näitus jääb avatuks 31. augustini.

Elupõlise tartlasena teeb Laine elu esimese näituse pealinnas. See on Tartu graafiku ja pedagoogi juubeliaasta teine näitus.

"Ma olen nii kodu külge kinni kasvanud, et ei taha paariks päevakski siit eemale minna," rääkis kunstnik Laine Pukk. "Olen maal sündinud, mu lapsepõlvekodu oli sõdade räsida otseses ja kaudses mõttes. Nii ongi kodus püsimine tõeline kodus olemine," lisas ta.

Näha saab Laine Puki loomingut rohkem kui kuuest aastakümnest, realistlikke portreid, graafilisi lehti, kompositsioone ja eksliibriseid. Õpetajaameti kõrvalt loodud piltide rida on nagu üks suur pihtimus, üks suur autoportree. Piltidele on jõudnud kohtumised inimestega, sündmused ja läbielamised.

"On kunstnikke, kes teevad terve näituse ilma inimeseta ära. Mina nii ei saa, inimene on nii rikkalik, et ma ei saa teda lihtsalt üheks olevuseks teha," ütles kunstnik oma tööde kohta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: