Mart Kivastik: kultuuriinimene peab paheline olema ({{commentsTotal}})

Foto: kaaer videost

Kirjanik Mart Kivastik, kes lavastas VAT Teatris oma esimese teatritüki, omakirjutatud näidendi "Gunn, Gunn, vana...", ütles "OPile", et loomeinimene ei tohiks igavaks muutuda ka oma isiklikus elus, muidu hakkab ta avaldama avaldamise pärast.

Katkend intervjuust, kärbeteta, kaadri tagant:

Mart, sa oled kümme aastat tagasi öelnud Sirbis, et kultuuriinimene peab olema natuke paheline. Et muidu ta hakkab autot pesema ja igavalt kirjutama. Mäletad selliseid sõnu, jah?

Jaa, jaa. Aga meil pooled pesevad autot, nii et…

Tegelikult sel pole mingit mõtet eriti, eks.

Jah.

Aga kui kaugel sa ise nüüd kümne aasta pärast oled?

Ma hoidun sellest autopesemisest, ma pole kordagi… Mul on seitse aastat juba auto… Rohkem… Ma ostsin auto siis, kui mul kunagi oli hobune, ma ei saanud teistmoodi hobuse juurde, kui mul pidi auto olema, aga ma pole kordagi veel autot pesnud, selles mõttes ma olen…

Piisavalt roheline.

Okei, jah.

Aga tegelikult tahtsin ikka selle pahelisuse kohta küsida, mitte nii palju selle autopesemise kohta…

Päris paheline olen.

On sul järel seda, et sa ei kirjuta igavalt? No ma ise sain aru, et sa ei kirjuta igavalt, aga on sul piisavalt pahelisust?

Ma arvan, et muidu ei olegi mõtet. Kui sa hakkad lihtsalt avaldama, siis nagu kaob asja mõte ära. Ma arvan, et kui sa loed mõnda asja või kui sa näed või… see on ilmselge, mis põhjustel ta on kirjutatud: kas selle pärast, et raamatut välja anda või selle pärast, et sul oli midagi öelda. Ma arvan, see vahe on alati näha.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: