Esimese Ants Orase kriitikapreemia pälvis Johanna Ross ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Esimese Ants Orase nimelise kirjanduskriitiku preemia pälvis Johanna Ross ajakirjas Keel ja Kirjandus ilmunud arvustuse eest Andrus Kasemaa romaanile "Minu viimane raamat".

Kultuurilehe väljaannete kriitikatoimetajate asutatud auhind määratakse aasta jooksul ilmunud parima arvustuse või ülevaate eest eestikeelse kirjandusteose kohta. Legendaarse kriitiku Ants Orase 115. sünniaastapäeva puhul välja antud preemiale kandideerisid lisaks Johanna Rossile ka Hasso Krull, Alvar Loog, Aare Pilv ja Märt Väljataga.

"Žürii tervikuna hindas Johanna Rossi teksti asjatundliku elegantse ja vaimuka käsitluse eest, mis on ühtaegu loetav nii erialainimestele kui laiadele hulkadele," selgitas žürii liige Pille-Riin Larm AK-s.

"Kui tekstide mass üha kasvab ja toimib turuloogika, siis kriitiku ülesanne on varasemast rohkem sellele loogikale vastu astuda ja valida teoseid mingite teistsuguste printsiipide alusel," arvaskriitikapreemia laureaat Johanna Ross. "Ja tutvustada lugejale, pakkuda neid välja lugejale. See muidugi eeldab et kriitikat ka loetakse."

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: