Reet Weidebaum tegi kokkuvõtte 2015. aasta olulisematest kultuurisündmustest ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Reet Weidebaum tegi "Terevisioonis" kokkuvõtte 2015. aastast kultuurivaldkonnas, tuues välja nii positiivsed kui ka pigem probleemsed aspektid.

Kunstniku- ja kirjanikupalgad

"Eks me saame mõne aasta pärast teada, kas sellest midagi suurt sündis," leidis Reet Weidebaum, et see on suur samm teadvustamaks, et meie seas on suur hulk loomeinimesi, kes ei ela palgast palgani. "Mina loen seda teemat väga tõsiseks ja tähtsaks - mul on väga hea meel, et kirjanikud ja kunstnikud ei löönud araks." Ta ütles ka, et hoolimata eestlase kadedusest suudeti jääda viisakaks ning palgasaajate kohta ei ole seni suurt kriitikat tulnud.

Muusika-aasta 2015

"Muusika-aasta oli võimas, sest ta tõi muusika välja mugavustsoonist, pakkudes nii suurvorme kui ka kummalisemaid asju," tõdes Weidebaum, et eraldi auhinna annaks ta Tallinna Lennujaama ohutuslaulukestele. "Tõsistest teostest meeldisid mulle eriti kaks suurvormi - Arvo Pärdi juubeliks tehtud "Aadama passioon" ja Veljo Tormise juubeli puhuks valminud "Sünni sõnad"," ütles ta, et nende projektide juures oli võluv, et see ei olnud puhas muusika - sinna juurde tuli teater ning teised kunstid. "Ülim esteetika sai toetust muudest valdkondadest."

Eesti filmikunst

"Võib-olla just see on märk, et koostöös on meie jõud," leidis Weidebaum, et kuigi Riho Undi "Isand" on küll ainult Eesti film, mis on maailmas läbi löönud, ent ülejäänud tähelepanu saanud filmid on ikkagi koostöös olnud. "Ma arvan, et see liin, mida ajab meie riik ja Eesti Filmiinstituut, et kutsuda siis inimesi ja tekitada investeeringuteks mõnusamaid tingimusi, on väga hea." Samuti meeldis talle väga, et "Mandariinide" puhul ei löönud välja eestlaslik kius ja kadedus ning sinna projekti panustati suurelt.

Jõuline avalik ruum (Porto Franco)

"Mul on väga hea meel, et arhitektid ning avalikkus jõudis nii kaugele, et see susserdav asi ei läinud kohe läbi," ütles Reet Weidebaum, et nüüdseks on jäänud vähemalt lootus, et me ei saa oma linnaruumi nii lihtsalt maha müüa. "Ma väga loodan, et teisedki "saalitused" saavad lõpuks ehitatud ja ühiskond ei jää enam tukkuma," tõdes ta, et nüüd tuleb vaid hagu anda.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: