Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni "Aadama passioon" etendub Berliini Konzerthausis

Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni
Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni "Aadama passioon" (2015). Autor/allikas: Kristian Kruuser ja Kaupo Kikkas / ERR

Euroopa ühte väärikamasse kontserdisaali püstitatud teatrilaval toimuvad 27., 28. ja 29. märtsil Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni muusikateatrilavastuse "Aadama passioon" etendused. Sündmusega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Arvo Pärdi muusikale rajatud lavastuses osalevad dirigent ja muusikajuht Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, eesti vokaalsolistid, näitlejad ja korraldusmeeskond. Peaosades on legendaarne ameerika tantsija ja koreograaf Lucinda Childs ning Michalis Theophanous.

Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni, kahe omas valdkonnas juhtiva kunstniku ühisteose esiettekanne toimus Noblessneri Valukojas 2015. aasta maikuus ja see pälvis publikult jäägitu poolehoiu.

"Aadama passioonis" saavad kokku kaks suurkuju – ühte peetakse vaikuse meistriks muusikas, teist vaikuse meistriks teatrikunstis. Minu jaoks tekib nende kahe koostöös midagi haruldast ning mitmemõõtelist," on öelnud lavastuse muusikajuht Tõnu Kaljuste.

Saksamaal on paljud "Aadama passiooniga" tuttavad. Etendusest ja selle sünnist loodud filme, mida praeguseks on mitmekümnel maal näinud kümned miljonid vaatajad, on näidanud ka Saksa telekanalid, sh filmide üks kaastootjaid WDR/ARTE, aga ka Berliini Filharmoonia filmiprogramm. Esietendustest ilmusid artiklid Saksa juhtivates ajalehtedes.

"Aadama passiooni" produtsendi Madis Kolgi sõnul ootavad esinejad ja korraldajad etendusi suure põnevusega. "Konzerthaus, klassitsistliku arhitektuuri pärl, on üks kaunimaid kontserdisaale, harukordse akustikaga. Samas on siia Robert Wilsoni perfektsustasemel teatri paigutamine nõudnud tegijailt erakordset leidlikkust."

Kõik etendused poolteist tuhat kuulajat mahutavas saalis on praeguseks peaaegu välja müüdud.

"Aadama passiooni" visiidi Berliini korraldab Eesti Kontsert koostöös Milano produktsioonifirmaga Change Performing Arts ning Berliini Konzerthausiga. Tegu on rekordnädalaga Eesti Kontserdi eksporditegevuses: etendustega Berliinis langeb ühte Eesti Rahvusmeeskoori ning ERSO kontserdireis Aasia suurlinnadesse.

Lisainfot "Aadama passiooni" etenduste kohta Berliinis saab lugeda SIIT.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: