Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Asko Künnap: "Welcome to Estoniast" inetumat ja mõttetumat logo on väga raske teha

Ringvaates käis külas disainer Asko Künnap, kes kommenteeris Eesti märgi finaali jõudnud töid.

Žürii eemaldas ideekavandite konkursi viie finalisti hulka valitud töö "Eesti – pilk tulevikku", sest see sarnaneb ettevõtte Eagle Visioni logoga.

"Sarnasus on ilmne, samas usun, kui autor ütleb, et see on kogemata. Lõppeks, kõik logod maailmas tsiteerivad üksteist," kommenteeris Asko Künnap.

Künnap kuulus ka eelmise Eesti märgi "Welcome to Estonia" töörühma, kust ta ise välja astus. "Olin seal täpselt ühe päeva. Vaatasin, et see asi hakkab minu jaoks hämarusse suunduma. Tulemus on ju näha ka, ega "Welcome to Estoniast" inetumat, mõttetumat ja vähem kasumlikku logo on väga raske teha. See on võimalik, aga see nõuab pingutust."

Disainer ei olnud ka tänavu väljavalitud töödest vaimustuses. Ta ei arva, et Eesti vajab märki, kus ei ole jõudu.

"Kui üldse selline konkurss teha, kui tahta Eestile märk luua, siis see ei pea olema selline hobi või disainerite vaheline võistlus, et teeme nalja. See peaks midagi riigile juurde andma. See peaks olema pauk, plahvatus, midagi sellist, mille üle onud kuskil Brüsselis ehmataksid," ütles Asko Künnap

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: