Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Isanda" auhinnasadu jätkus Jaapanis

Riho Unt
Riho Unt "Isand" Autor/allikas: Kaader filmist

Nukufilm "Isand" võitis 19. Japan Media Arts festivalil Excellence Award auhinna. Festivali auhinnatseremoonia toimus Tokyo Rahvuslikus Kunstikeskuses, mille on eksponeeritud ka filmi "Isand" saamislugu: kavandid, joonised ja nukud. Kohal viibis ka režissöör Riho Unt.

Jaapani Media Arts Festival on laiahaardeline festival meedia kunstist, mis austab väljapaistvaid töid kogu meedia mitmekesisusest alates animatsioonist ja koomiksitest kuni meediakunsti ja mängudeni. Festival annab välja auhinna kõigis neljas kategoorias: kunstis, meelelahutuses, animatsioonis ning mangas. Alates 1997. aastast on festival tunnustanud väljapaistvaid kõrge kunstilise tasemega ja loomingulisi töid. 2015. aastal esitati festivalile 3853 tööd 71st riigist üle terve maailma.

Võitnud töid eksponeeritakse nii Jaapanis kui mujal maailmas erinevate projektide ja ürituste kaudu, mida korraldab Jaapani kultuuriministeerium ja mille eesmärgiks on arendada ja edasi viia meedia kunsti loomist keskendudes peamiselt kunstnike uuele põlvkonnale.

Riho Undi film "Isand" sai Exellence Award auhinna filmi eest, mis on tehtud eriti kõrgel tasemel perfektsusega.

"See kujutab Koera ja Ahvi," kommenteeris žürii liige Ohi Fumio. "Animaatori võimekust näitab mõlema nuku realistliku liikumise kaudu edastada nende osavat tegevust. Realistlik liikumine koos dramaatilisuse ja lavastusega kulgevad loo algusest kuni selle traagilise lõpuni, on tunda, kui professionaalsel tasemel see on tehtud. Ära tuleb märkida ka valgus ja kaameratöö kaadri kompositsioonis, lisaks ka heliefektid, mis kõik koos tekitavad tegeliku ruumi tunnetuse. Koer Popi hirm ahv Huhuu ees sümboliseerib allumist ning allaheitlikkust, ahv esindab samal ajal aga brutaalsust, liiderlikkust ja rumalust."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: