Riho Undi "Isand" tõi Brasiilia animafilmide festivalilt kolmikvõidu

Riho Unt
Riho Unt "Isand" Autor/allikas: Kaader filmist

13. kuni 18. juunini Brasiilias toimunud rahvusvahelisel animafilmide festivalil Lanterna Mágica pälvis Riho Undi animafilm "Isand" parima filmi, parima režissööritöö kui ka parima käsikirja auhinna.

Lanterna Mágica rahvusvaheline animafilmide festival toimus sel aastal esmakordselt ning on ellu kutsutud animatsioonituru propageerimiseks ja levitamiseks. Festivali eesmärk on pakkuda publikule lühi- ja täispikkade animafilmide programme ning ühtlasi tutvustada ja arendada kohalikku animatsioonikunsti.

"Isand" on senini linastunud enam kui saja rahvusvahelise festivali programmis. Erinevatelt festivalidelt on tänaseks koju toodud 21 auhinda.

Friedebert Tuglase novelli “Popi ja Huhuu” ainetel loodud film jutustab loo, milles koer Popi ja pärdik Huhuu ootavad koju oma isandat, kes ühel päeval lihtsalt enam ei tule. Sellest päevast algab nende ühine elu. Popi, olles ise küll targem, alistub ahvi tujudele sümboliseerides seega kuulekust ja allaheitlikust. Huhuu olles sümboliks liiderlikkusele ning rumalusele võtab tasahilju üle isanda rolli. Nii liiguvad mõlemad kangelased koos traagilise lõpu poole. Filmis kasutatakse Lepo Sumera ja Arvo Pärdi muusikat.

Filmi tootja on Nukufilm ning selle valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: