ETV2 tähistab Riho Undi 60. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Riho Unt
Riho Unt Autor/allikas: Ülo Josing

Sellel nädalal tähistab sünnipäeva kunsti-, teatri- ja filmimees Riho Unt. Sel puhul jõuab 15. mail ekraanile tähtpäevaks valminud portreesaade ning valik animafilme, nende seas ka eelmisel aastal linastunud ning mitmeid auhindu võitnud nukufilm "Isand".

Kell 19.30 jõuab eetrisse "Koolilood: Geograafiatund", kus fantastilises geograafiatunnis elustub õpilaste kujutluses Maa loodus. Lumi täidab klassiruumi, Mississippi jõgi voolab klassi jne. Kõigele krooniks toimub nende vanatüdrukust geograafiaõpetaja armulugu ja abiellumine muusikaõpetajaga. Režissöör Riho Unt.

Kell 19.40 algav "Anima tsoon: Riho Unt, Hardi Volmer" räägib lähemalt animafilmi režissööridest Hardi Volmerist ning Riho Undist. Režissöör Asko Kase.

Kell 19.55 on ekraanil "Kapsapea" - rahvakirjanik Oskar Lutsu populaarsete näidendite "Kapsapea" ja "Kalevi kojutulek" ainetel loodud paroodia, kus lisaks tuntud-teada tegelastele on saunanaise kapsapea himustajad nii Ameerikast, Hiinast kui ka Venemaalt. Ehtfilmilike tagaajamiste ja muude seikluste taustal leiab aset samavõrd ehtfilmilik noorte love-story... Filmitriloogia kangelaseks on jäärapäine eesti taluperemees Saamuel Pliuhkam ja tema ustav roosa põrsas.

Kell 20:25 räägib "Tagasi Euroopasse" taas Saamuel Pliuhkamist, kes on just vabanenud Nõukogude Liidust ja ei soostu ühinema Euroopa Liiduga. Läbi peadpööritavate seikluste ja ohtude sunnib ta hoopis Euroopat endaga arvestama.

Kell 21:00 lõpetab triloogia "Saamueli internet" - kolmandas osas satub jäärapäine Eesti taluperemees Saamuel Pliuhkam koos oma ustava ja nutika roosa põrsaga kogemata internetti. Neid ootab seal ees palju seiklusi ja võitlusi, ka Bill Gatesi endaga.

Kell 21:30 toimub "Jalutuskäik Riho Undiga" - lühike rännak kunsti-, teatri- ja filmimehe Riho Undiga, kes lisaks dekoratsioonidele laval ning ekraanil on võimeline ehitama ka päriselus. Toimetaja Reet Weidebaum, režissöör Antti Häkli, produtsent Kadi Katarina Priske.

Kell 21:50 saab näha hinnatud filmi "Isand". Taksikoer Popi ja ahvipärdik Huhuu ootavad koju oma Isandat, kes ühel päeval lihtsalt enam ei tule. Peremeest ei tule ega tule. Kui Huhuu puurist välja murrab ja Isandat äraspidiselt matkima hakkab, peab Popi ahvi tujudega kohanema. Nüüd on Huhuu peremees ja Popi tema koer. Just niisama, nagu oli päris-Isanda aegu, ainult et Isand oli hea aga Huhuu on halb. Film võitis 2015. aastal Eestis Neitsi Maali preemia, mis on vaid üks paljudest pälvitud auhindadest.

Kell 22:10 on ETV2 ekraanil "Vennad Karusüdamed". Filmi kangelasteks on kolm karupoega vene kunstniku Ivan Šiskini kultusmaalilt "Hommik männimetsas". Kaotanud kunstnikust ema, satuvad vennakesed Henry, Vincent ja August kõigi loojate unelmatelinna Pariisi. Kõik karupoegade katsed kunstnikena elatist teenida ebaõnnestuvad - nende impressionistlikud "soperdused" ei leia tunnustust. Et üles leida karuema pärandus, seiklevad tsirkuselõvideks maskeeritud karupojad Venemaale. Stsenaristid Andrus Kivirähk ja Riho Unt, režissöör Riho Unt.

Kell 22:30 kulgeb meenutades - "Tuleb tuttav ette: Kitsas king" vaatab tagasi legendaarse perekond Kinga tegemistele. Kuidas see naljasari omal ajal alguse sai, kes selle taga olid ja mismoodi võtted sujusid? Kõigest sellest tuleb juttu, sekka meeldejäävamaid sketše ja muusikapalu. Saatejuht Reet Linna, režissöör Maire Radsin.
foto

Kell 23:10 on teleekraanidel "Lili". Mürsulehtrisse aheldatud surmavalt haavatud noorsõdur ja kari sõjas räsida saanud näljaseid rotte üritavad leida lahendust küsimusele: kes on Lili Marleen? Kas mälestuspilt esimesest armastusest või esimesest vahekorrast oma igapäevast leiba teeniva prostituudiga? Lili Marleen pole vaid kauge kangelanna laulust. Igal sõdurpoisil on oma Lili, olgu tema esimene kooliaegne armastus, rindeprostituut, või pelgalt pettekujutelm. Ent alati, mis ka ei juhtuks, ootab ta oma sõdurit kasarmu ees laterna all. Autor Riho Unt.

Kell 23:25 lõpetab teemaõhtu "Happy Birthday!". Maailmavaateline nägemus piiblikangelase Jeesuse ja inimeste poolt loodud superroboti duellist. Kas robot suudab murda väljakujunenud dogmad ja pöörata usu enda kasuks või jääb see kõik status quo? Režissöör Riho Unt.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: