Riho Unt: maailm on ära pööranud ({{commentsTotal}})

Riho Undi nukufilm "Isand" pälvis kultuurkapitali aastapreemia audiovisuaalse kunsti valdkonnas.

Riho Unt ütles, et nooruses ei meeldinud talle novell, mille põhjal film "Isand" tehtud on, sest see oli liiga sünge ja depressiivne. "Aga miks ma selle uuesti ette võtsin, eks see maailm olegi praegu selline julm. Ma arvan, et ta annabki parema pildi, on ta nüüd ohufilm või isegi seda mitte, sest maailm on ära pööranud igas mõttes."

"Ma väga loodan, et õhus ei ole midagi, mis meenutaks sõda. Aga see, mis meie ümber on, sellest ju täitsa piisab, ka seda võib sõjaks nimetada. Ma mõtlen migratsiooniprobleemid või terroriaktid Pariisis, sest lõppkokkuvõttes, kes selles süüdi on, ikka need samad halvad ja oma rahvast või kaaslastest mitte hoolivad Isandad. Sellest see film ongi," ütles Riho Unt

Samas võib Undi sõnul pidada seda ka filmiks armastusest koera ja ahvi vahel. "Ma ei tea, kas see vastuvõetud kooseluseadus lubab ka eri liiki loomadel koos elada, sest mul on isegi üks plaani, kus mõlemad elukad on armsalt voodis koos."

Nukufilmini jõudis diplomeeritud sisearhitekt juba 34 aastat tagasi kui läks õnne proovima Nukufilmi. "Siin ma nüüd olen, siiamaani, ei väsi nukkudega mängimast. Momendil samamoodi ehitan nukufilmis maju, teen mööblit, kujundan interjööre. Põhimõtteliselt on töö sama, lihtsalt miniatuurne."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: