ERR.ee video: kuri sõna tühjas saalis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1459418060000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Kolmapäeval, 30. märtsil toimus järjekordne sündmus Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) kirjanduslike kolmapäevade sarjast "TÜHI saal". Seekord oli kavas ekspertide debatt teemal "Kuri sõna". Arutelu leidis aset Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis, kultuuriportaal kandis sündmuse üle, avaldame nüüd sellest video.

Kuigi räägitakse, et me elame liikuvate piltide ajastul, ei ole sõnad minetanud oma tähtsust. Sõnad kujundavad avalikku ruumi, milles me elame. Sõnadega sünnitatakse viha, sõnadega antakse lootust. Sõnad võivad olla anonüümsed või autoriteetsed, sõjakad või selgitavad. Sõnad võivad luua vabadust, sõnad võivad põhjustada sõgedust. Kes aga vastutab sõnade eest?

Kas avalikku sõna peaks piirama? Kas kirjandus vabastab sõna vastutusest? Kes võib üldse kõneleda? Ja kelle nime all või kelle nimel? Kas sõnal on selline jõud, et kuri sõna võib luua kurjust?

Neile küsimustele, mis on praegu äärmiselt aktuaalsed, mis erutavad ja lõhestavad ühiskonda, otsisid vastust eksperdid, kes teavad, mida sõnadega saab korda saata.

Debatis osalesid Avatud Eesti Fondi juhataja ja kodanikuühiskonna eestkõneleja Mall Hellam, kirjanik Maarja Kangro, semiootik Daniele Monticelli, keeleteadlane Anna Verschik, popkultuuri ja reklaami asjatundja Tõnis Kahu.

Arutelu juhtis filosoof Tõnu Viik. Teravasõnalisi luuletusi lugesid Maarja Kangro, Jürgen Rooste, Sveta Grigorjeva.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: