Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kumu pakub digilahendustega vahepeatusi

Foto: ERR

Kumu kunstimuuseumis on publiku kaasamiseks loodud püsiekspositsiooni juurde kuus vahepeatust, kus külastajatele avanevad valitud teoste taustad, saladused ning seosed maailma kunstilooga.

"Digitaalseks dialoogiks" nimetatud vahepeatused valmisid Saksa kevade raames koostöös Frankfurti Städeli kunstimuuseumiga, kus juba aastaid on kasutatud publikuga suhtlemisel äppe ja arvutiprogramme, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen väga rõõmus, et meie poolt pakutud digilahendused on leidnud sellise kasutuse ning pakuvad vastuseid küsimustele, mis just Eesti kunstipublikut huvitada võiksid," ütles Städeli muuseumi esindaja Inka Drögemüller.

Kumu projektijuhi Maarin Ektermanni sõnul on vahepeatused võimalus külastajal ühest nutitelefonist saada rohkem lisainfot valitud teoste kohta ja teises uurida Saksamaal Städeli muuseumi digitaalset kollektsiooni. "Oleme jaganud info Städeli eeskujul nõnda et on fookus kunstiajalool, fookus ühiskondlikul kontekstil ja lisatud katkeid kirjadest, päevikutest ja kirjandusteostest, mis antud autorit puudutavad."

"Meie jaoks on uus see, et anname välja infot tükeldatud kujul ja vaataja saab ise valida, mis teda rohkem huvitab, kas eluloost, kunstiloost või ühiskonnast," ütles projektijuht.

Städeli muuseumi esindaja sõnul on klassikalistel muuseumituuridelt õpitud, et publik läheneb kunstile hoopis teistmoodi, kui neile ei anta kohe vastuseid, vaid inimene juhatatakse teoseni küsimuse kaudu. "Oleme märganud, eriti sissejuhatavates programmides, näiteks meie ülipopulaarse Monet' näituse puhul, et inimene, kes on sissejuhatava töö enne ära teinud, saab palju eredama kunstielamuse ja mõistab palju rohkem ning ei pea siis enam selgitavate tekstide küljes rippuma, vaid saab kunstile keskenduda."

Digitaalne Dialoog Kumu kunstimuuseumis on avatud kuni 8. maini.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: