Kunstinädala esimese päeva populaarseim teos oli üleelusuuruses kuldne Matti Milius ({{commentsTotal}})

Tallinn Art Week
Tallinn Art Week Autor/allikas: Pressimaterjalid

11. juunil alanud kunstinädala Tallinn Art Week esimesel päeval vallutasid Vabaduse väljaku kunstiteosed, millest populaarseimaks osutus legendaarse kunstitegelase Matti Miliuse skulptuur, kes kutsus huvilisi enesega koos pilti tegema ja kunsti uudistama.

Kuju autoriks on skulptor Tiiu Kirsipuu.

Klassikalise maali- ja fotokunsti, graafika ja skulptuuride kõrval oli Vabaduse väljakul esindatud ka tänavakunst ühendatuna tulevikutehnoloogiatega. Kes on ETV ekraanil jälginud äriideede konkurssi "Ajujaht", see teab võidumeeskonda SprayPrinter, kes on juba kogunud ka rahvusvahelist tuntust. Digitehnoloogia abil valmis koostöös Eesti Banksyks nimetatud Edward von Lõngusega otse väljakul uus seinamaaling, mis oli samuti üks enim põnevust tekitanud teostest.

"Kuigi ilmastik meid vahepeal just väga ei soosinud, siis suur rõõm oli näha, et vihmavarjudega varustatud kunstihuvilisi leidus ka paari suurema sajupahvaku ajal," rääkis üks Tallinn Art Weeki korraldajatest, Kadri Uus.

Vabaduse väljakul oli väljas palju erinevat kunsti, mille paljud kunstiorganisatsioonid ja galeriid tõid vabasse õhku otse rahva sekka. Näha sai näiteks Fahle Galerii, Avangard Galerii, Kaleidoskoop Kunstilaenutuse, ;paranoia, kunstikeskkond NOAR.eu ja paljude teiste väljapanekuid. Laval vestleldi kunstist ja selle lõimumiskohtadest arhitektuuri, disaini ja muude eluvaldkondadega, üles astusid arhitektid Veronika Valk ja Vilen Künnapu, sisekujundaja Maarja Marga, grafitikunstnik Sänk ja veel mitmed loomeinimesed, toimus Marko Mäetamme uue raamatu esitluskontsert ;paranoia ja Kiwa eestvedamisel, kuulda sai Jürgen Rooste spetsiaalselt kunstinädalale pühendatud luulet ja palju muud.

Sveta Grigorjeva installatsioon "Koti kotti, mitte inimest" pakkus kõigile külastajatele võimalust haarata poksikindad ja oma frustratsioon poksikotil välja elada ning suveks sõbralikku vormi saada.

Mastaapseimaks kunstiteoseks oli koostöös EKA ja KUU Arhitektidega valminud vabaõhu-arhitektuurilahendus, mis lõi tervikliku raamistiku kogu Vabaduse väljakule koondunud väjapanekule ja aktsioonidele.

Kunstipäev lõpetas lauljatar Siiri Sisaski võimas esinemine. Siiri esitas klaveri saatel oma viimase aja muusikat plaadilt "Kuristi kohal", mille lood põhinevad Uku Masingu tekstidel, muusika on loonud lauljatar ise ning laulud on sündinud viimase kolme aasta jooksul klaveri taga.

Kunstinädal Tallinn Art Week toimub 11. - 18. juunini erinevates pealinna paikades, lisaks südalinnale ka Kalamajas, Telliskivi loomelinnakus, Ülemiste Citys jne.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: