Tristan Priimägi uued filmisoovitused: "Suguvõsa", "Gimme Danger", "Rogue One"

Foto: ERR

Tristan Priimägi

"Suguvõsa" režissöör Vitali Manski

"Manski ise suudab sealjuures jääda üsnagi neutraalseks ning näidata, et olenevalt regioonist, kus inimesed elavad, on need tõekäsitlused kapitaalselt erinevad. Fooniks on kogu aeg lahtine telekas, mida ta on teadlikult elemendina filmis kogu aeg kasutanud. Kõik need inimesed viibivad mingisuguses propagandaväljas ja see väli on erinev. Nende inimeste kogemus sellest konfliktist on ka erinev. Väga huvitav on vaadata, kuidas siin ei ole mindud odava populismi rada ja Manski annab kõigile sõna. Vitali Manski on maailma TOP 5 dokumentalist minu meelest kindlasti. See on suur au, et Manski on meis leidnud sellise loomingulise partneri. Me kõik läheme sellesse filmi sisse juba mingisuguse suhtumisega, aga see annab tegelikult märku sellest, kui palju me oleme mõjutatavad mingisugusest kolmandast tegurist."

"Gimme Danger: Iggy Popi ja The Stoogesi lugu" režissöör Jim Jarmusch

"Film räägib sellisest bändist nagu The Stooges, mille lauljaks oli Iggy Pop. Film on väga südamlik. Jarmusch on enne teinud ühe doki Neil Youngist. Kindlasti vajalik film, minu meelest väga õpetlik, sest The Stooges oma eluajal oli väga põlatud bänd, seda liigitati lihtsalt mingisuguseks müraks ja nüüd on järgnevate aastakümnete lõike järjest rohkem aru saadud, kui oluline see oli, mida nad tegid. Tänapäeval ka väga oluline sõnum, et kuidas ikkagi teha bändi nii, et see tuleb otse hingest ilma turundamiseta."

"Rogue One: Tähesõdade lugu" režissöör Gareth Edwards

"See on klassikaline näide töötavast frantsiisist, mille eesmärk on minu meelest müüa mänguasju tegelikult. Filme tuleb ka vahepeal teha, et saaks uusi mänguasju teha. Mingis mõttes on mõttetu arutada, milline see uus Star Warsi film on. Ta on täpselt selline toode, millega näljast fänni paari aasta tagant toita. Mõttetu on seda masinavärki kinni panna, kui sealt miljonid jooksevad."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: