Pärt Uusberg: "Õhtu ilu" on tänulaul lapsepõlvele

Kammerkoor Head Ööd, Vend Pärt Uusbergiga.
Kammerkoor Head Ööd, Vend Pärt Uusbergiga. Autor/allikas: Madis Reimund

Aasta lõpus andis Pärt Uusberg kammerkooriga Head Ööd, Vend ning keelpilliorkestriga Collegium Consonante välja oma neljanda autoriplaadi "Õhtu ilu".

Uusbergi sõnul tekkis soov plaadistada "Õhtu ilu" segakoorile ja keelpilliorkestrile pärast 2014. aastal toimunud autorikontserti, mille keskmeks oli eelmainitud teos.

""Õhtu ilu" on minu jaoks justkui kokkuvõte ühest pikemast protsessist. See algas Raplas oma ema käe all Riinimanda koorides lauldes ja seeläbi koorimuusikasse armudes ning on sujuvalt küpsenud selleks muusikaliseks elusituatsiooniks, mida kogen tänasel päeval. Omal kombel on "Õhtu ilu" justkui tänulaul lapsepõlvele, mistõttu on märgiline, et see teos sai salvestatud vahetult enne minu 30. sünnipäeva," lausus helilooja.

Plaadil kõlavad veel "Taaveti psalm nr 121" segakoorile, "Meeleolud lapsepõlvest" ja "Palve" keelpilliorkestrile ning "…ole üksmeeles oma Loojaga..." segakoorile ja keelpilliorkestrile. Uusberg lisas, et kõik need teosed on vähem või rohkem seotud Raplaga, tema lapsepõlvekoduga.

Plaadi salvestas Tanel Klesment ning kujundasid Anneliis Volmer ja Otto Mättas.

Kammerkoor Head Ööd, Vend sai alguse 2008. aastal Uku Uusbergi samanimelisest diplomilavastusest. 2013. aastal nimetatas Eesti Kooriühing Head Ööd, Venna aasta kooriks ja nende teise helikandja "Õhtul" aasta kooriplaadiks. Koori peadirigent on Pärt Uusberg.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: