Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Tõe ja õiguse" illustratsioonivõistluse võitis Mark Antonius Puhkan

{{1485777390000 | amCalendar}}

Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis kuulutati täna välja "Tõe ja õiguse" illustratsioonivõistluse võitja, kelleks osutus praegu kaitseväes teeniv noor kunstnik Mark Antonius Puhkan. Anti välja ka eripreemia, mille sai kunstnik Inge Kudisiim.

Žürii koosseisus Andres Tali (esimees), Tiina Tammetalu, Rein Veidemann, Toomas Väljataga ja Maarja Vaino hindas võidutöö puhul selle uudses pildikeeles peituvat mõjuvust ja Tammsaare teose vaimsuse tabamist, teatab Tammsaare muuseum.

Võidutöö autor Mark Antonius Puhkan selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et ta püüdis ära tabada "Tõe ja õiguse" ikoonilisi momente. "Ma üritasin sellest teosest välja lugeda, mida Tammsaare on hästi oma sõnadega kirjeldanud, kuid alati on midagi, mida sõnadega väljendada ei saa, mida väljendab pilt," sõnas Puhkan ja lisas, et ta üritas luua pildikeelt, mis tantsiks koos kirjakeelega.

"Kohe alguses jäi kummitama illustratsioon Krõõdast surivoodil, aga ka mitu teist pilti, mis moodustasid hea terviku," sõnas Maarja Vaino.

Näide võitja töödest.

Tiina Tammetalu hinnangul on kõik konkursil osalenud tööd omanäolised ja huvitavad.

"Mul on väga hea meel, et selline konkurss toimus, sest täiskasvanutele mõeldud kirjanduse illustreerimine on tänapäeval üsna haruldane," sõnas Tammetalu. Ta lisas, et konkursil osalenud töid saab näha kevadel Prima Vista festivali raames Lutsu raamatukogus Tartus.

"Tõe ja õiguse" illustratsioonivõistluse kuulutasid välja Tammsaare muuseum ning Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts 2016. aasta alguses.

Võidutöödest on kavas välja anda "Tõe ja õiguse" I osa illustreeritud juubelitrükis, millega tähistatakse järgmisel aastal A. H. Tammsaare 140. sünniaastapäeva ning Eesti Vabariigi 100. juubelit.

Konkursi võidutööga käib kaasas rahaline preemia 1000 eurot ning eripreemiaga 300 eurot.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: