Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rapla kultuurifestival Särin täieneb mitmete programmidega

"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Septembris toimub Raplas kultuurifestival Särin, mille põhirõhk on Raplamaaga seotud artistide loomingul. Sellel aastal lisandub muusika- ja teatriprogrammi kõrvale ka kunsti-, filmi- ja kirjandusprogrammid. 

Olgugi, et fookus on Raplamaal, tuleb esinejaid siiski ka mujalt Eestist ja üle piirigi. Lavale astuvad ligi 20 artisti, nende seas ka poetess Kristiina Ehin, ansambel Ans.Andur, DJ-na Vaiko Eplik ja Rootsi luuletaja Pär Hansson. Lõplik programm avalikustatakse 1. juunil.

Festivali teemaprogramme kureerivad Raplamaaga seotud oma ala tegijad, nende hulgas kirjandusprogrammi kirjanik, tõlkija ja kirjastaja Mathura; teatriprogrammi näitleja, muusik ja lavastaja Loore Martma; muusikaprogrammi muusik ja helitehnoloog Sten-Olle Moldau; filmiprogrammi režisöörid Aljona Suržikova ja Jürgen Volmer ning kujutava kunsti programmi kunstnik Kairi Orgusaar.

Festivali idee autor ja peakorraldaja on Raplas sündinud muusik ja näitleja Maili Metssalu (ansambel RÜÜT, Kultuuriklubi BAAS). "Oma näitleja-pärimusmuusiku haridustee mitte just loogilise jätkuna olen Raplas tagasi ja arvan, et üldse mitte niisama. Olen loomult visionäär ja armastan seda pisikest linna, inimesi, töökoda ja äsja hoo sisse saanud Kultuuriklubi BAAS. Armastan kõiki neid võimalusi, mis just siin avanevad. Olen ise nooremana saanud kodust ja Raplast palju inspiratsiooni, toetust ning tunnen, et nüüd on minu kord midagi vastu pakkuda," kommenteeris Metssalu festivali idee tagamaid.

Eelmisel aastal pälvis festival Särin Raplamaa Aasta Tegu 2016 peapreemia. "Kultuurifestival Särin otsib loomet, mis tunnetaks ja mõtestaks nii oma kodukohta kui vaataks ka siit kaugemale, nägemaks, kuis maailm meile meie kodu vastu peegeldab," ütles kirjandusprogrammi juht Mathura. 

Festival toimub endistes Rapla autobaasi ruumides, kuhu tänaseks on pesa teinud kultuuriklubi BAAS ja Raplamaa kaasaegse kunsti keskus. 

Särin paneb Rapla särisema 15.-16. septembril.

Särin toimub teist aastat.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: