Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnaga rahastuse üle tülitsev Narva muuseum loobub muuseumiöö korraldamisest

Narva muuseum
Narva muuseum Autor/allikas: facebook.com/narvamuuseum

Narva muuseum teatas, et loobub tänavu linna eelarve vastuolude tõttu muuseumiöö üritustest.

"20. mail toimuva rahvusvahelise mastaabiga muuseumiöö alapealkirjaks on "Öös on mänge". Tänavuse muuseumiöö reeglid Narva muuseumile mängis kätte Narva linnavolikogu. Nende kehtestatud mängureeglid jätavad muuseumi uksed selleks ööks suletuks," teatas muuseumi juhtkond Facebooki lehel.

Muuseumi töötajad vabandasid postituses külastajate ees. "Vabandame tuhandete muuseumiöö sõprade ees, kes on igal aastal sellel ööl meie muuseumit külastanud. Mängud aga toimuvad teistes Eesti muuseumites ja mäluasutustes, seega külastage neid," kirjutasid nad.

Narva linnavõim soovib vähendada muuseumi rahastamist poole võrra varasemate aastate tasemega võrreldes, mille järel lubas ka ministeerium oma osa proportsionaalselt vähendada, mis ei võimaldaks enam muuseumil tööd jätkata. Viimastel aastatel on Narva linna poolne toetuse summa muuseumile olnud 429 135 eurot aastas, tänavuses eelarves vähendati seda 200 000 euro võrra, vahendas Postimees.

Mai algul saatis kultuuriminister Indrek Saar Narva linnavolikogu esimehele Aleksandr Jefimovile ja linnapea Tarmo Tammistele kirja, kus ähvardatakse SA Narva Muuseum saneerimisega. Saar kirjutab, et SA Narva Muuseum on teinud juhatuse liikmele ülesandeks koostada SA Narva Muuseum saneerimiskava: koondamiste ettevalmistamine, ürituste tühistamine ja majanduskulude optimeerimine. Olemasoleva rahastuse juures tähendab see muuseumi sulgemist külastajatele ja enamiku töötajatele koondamist, kirjutas Põhjarannik.

Narva volikogu peaks muuseumi teemat arutama 18. mai istungil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: