Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Oma moe" fookuses on mets ja lõng

"OmaMood" 2017 Autor/allikas: Elisa Rannala

Viiendat aastat toimuv etnosugemetega moeetendus "Oma mood" toob 8. juunil Viljandis lavale Kersti Heinloo lillepärjad ning 14 rõivakollektsiooni, mille disainerite seas on nii kultuuriakadeemia ja kunstikooli õpilasi kui ka vabakutselisi moeloojaid.

Sel aastal on kesksel kohal metsa temaatika ja lõng materjalina. Ürituse peakorraldaja Elo Meier ütles, et rahvariietel mustritena enamlevinud geomeetriline ja taimornament on inspiratsiooni saanud just loodusest ning meid ümbritsevast keskkonnast.

"Lõngast loodud sümbolid rahvariietel on otsesed muistse loodustunnetuse edasikandjad, andes edasi vanu traditsioone, kombeid ning uskumusi. Eestlased on loodusrahvas ning see on midagi, mida peaksime väärtustama ning mille üle uhked olema," lisas Meier.

"Oma mood" ainulaadse rahvakunsti etendusena annab ühekorraga nii disaini-, tantsulavastuse- kui ka kontserdielamuse, selle jaoks on loodud spetsiaalne koreograafia, heliline ja visuaalne kujundus.

"See on kõikide paikkondade käsitööliste kogukondadele mõeldud pidu, kus on võimalik kokku saada ja ideid ammutada," sõnas Meier.

Sellel aastal on võimalus näha rahvariide moodi tuttavas formaadis, aga juba järgmisel aastal kolitakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul Tartusse Eesti Rahva Muuseumisse ning "Oma mood" saab endale täiesti uue kuue.

"Oma moodi" korraldab on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 2012. aastast alates, mil esmakordselt näidati laiemale avalikkusele rahvusliku käsitöö osakonna lõpetajate töödest koosnevaid kollektsioone.

"Oma mood" rullub lahti neljapäeval, 8. juunil kell 19 Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: