Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tampere Maja tähistab sünnipäeva uue näitusega

Tampere Maja
Tampere Maja Autor/allikas: Tampere Maja

Sõpruslinnade vaheline kultuuri- ja koostöökeskus Tampere Maja saab täna 20-aastaseks. Tampere Maja on üks vanimaid kultuurikeskuseid Tartus ja näide sõprulinnade koostööst.

Juubelipäeval avatakse näitus, mis koosneb maja enda kunstikogu teostest.

Maja on algselt ehitatud baltisaksa linnakodaniku majaks 1737. aastal. Kõik maja endised omanikud on teada. Esimene oli postisell Carl Joachim Reisenstein, viimane Eleonore von Ungern-Sternberg. Nõukogude ajal maja natsionaliseeriti.

Kultuurikeskus Tampere Maja avas oma uksed 1997. aasta sügisel. Tampere linn toetas maja renoveerimist. Maja ajaloolist hõngu on püütud säilitada nii palju kui võimalik.

Koostöö valdkondade valikul püütakse olla uute ideede algataja. "Paar aasta tagasi korraldasime rahvusvahelise kergliiklusteemalise seminari, kuna Tartu hakkas aktiivselt ehitama jalgrattateid. Eesti iseseisvuse 100. juubeliaastal on kavas korraldada seminar youtuberitele. Youtuberiks olemine on lähimas tulevikus arvestav elatusviis. Loodetavasti saame toredaid jäädvustusi Eesti juubeli kohta," arvas Tampere Maja tegevjuht Sakari Neuvonen.

Tampere Majas tegutseb aktiivne galerii. Näitused vahetuvad iga kolme nädala tagant. Näha saab nii soome kui eesti kunsti. Praegu on majal kokku peaaegu 200 kunstiteost. Kogus on töid tuntud tegijatelt. Eesti kunstnikelt on teoseid näiteks Heli Šestakovalt, Andres Rõugult, Imme Viidalepalt, Ahti Seppeltilt, Meiu Mündilt, Toomas Altnurmelt, Jaan Luigalt, Enn Põldroosilt, Rita Raavelt, Okeikolt, Billeneevelt, Valeri Vinogradovilt jne.

Täna avatava näituse kuraatorid on Imat Suuman ja Kersti Raidma-Suuman. Näitus jääb avatuks 19. oktoobrini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: