Kultuurikeskkond koondub Rakverre

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Kultuuri Koja igasügisese konverentsisarja seekordne kahepäevane konverents, mille teema on „Kultuur ja keskkond“ toimub 3. ja 4. novembril Rakveres. Antakse ka kultuuriteo auhinnad.

Konverentsi esimesel päeval keskendutakse inimese ja looduse (Looduse võim), teisel päeval inimese ja inimese ehk vaimse keskkonna tuli- ja valupunktidele (Vaimu võim). Konverentsiga soovime heita valgust inimese ja tema keskkonna suhetele ning nende kujunemisele oma otsuste ning valikute kaudu - aitame kaasa Mahe-Eesti kuvandi loomisele.

Peaettekannetega esinevad Fred Jüssi ja Jan Kaus ning panelistidena astuvad kuulajate ette ning kutsuvad kaasa mõtlema ja/või vastu vaidlema: Rein Einasto, Sven Grünberg, Aivar Haller, Ahto Kaasik, Kaido Kama, Agnes Karro, Krista Kulderknup, Jako Kull, Tiiu Kuurme, Jaak-Aadam Looveer, Aleksei Lotman, Maarja Lõhmus, Katrin Meos, Merike Mitt, Imbi Paju, Andres Põder, Anu Raud, Rea Raus, Jaan Riis, Kerttu Soans, Tarmo Soomere, Mark Soosaar, Hanno Zingel, Rene Tammist, Annely Tank, Toomas Trapido, Ivar Tröner,Mattias Turovski, Kristiine Vahtramäe, Kaupo Vipp, Meelis Voolmaa. 

Moderaatorid on Toomas Kiho, Egge Kulbok-Lattiku, Helle Tiikmaa ning Urmas Vaino. Konverentsi koordineerib Pille Lill.

Väitlusteemadeks on teiste seas „Inimkesksusest ökosüsteemsusele“, „Paigavaim ja kodutunne“, „Otsustamiskultuur ja elukeskkond,“ „Avalik Eesti: kust tuleb Eesti ajakirjanduse tsensuur anno 2017“ jpt. Konverentsi täpne aja- ja tegevuskava on kättesaadav Eesti kultuuri Koja veebilehel.

Konverentsi avapäeva õhtul, 3. novembril  kuulutatakse Rakvere Teatri saalis pidulikult välja Eesti Kultuuri Koja auhind „Kultuuri Tegu 2017“. 

Nominendid on:
Loomeinimeste avalik ühispöördumine „222 kiri“ (esitaja: Toomas Kiho);

Setomaa kolmekordne ülemsootska Aarne Leima ja tema kultuuriprojekt „Setomaa külad“ (esitaja: Piret Torm-Kriis, Setomaa 14.ülemsootska);

Elamustuur Laste Vabariik (esitaja: Eesti Kultuurikorraldajate Liit); 

Mahe-Eesti arenguidee ja riigi mahekäsitluse kontseptsioon: Eesti – arukas ja mahekultuurne riik (esitaja Leonhard Koort);

Konrad Mägi elulooraamat (esitaja: Piret Mäeniit).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: