Tallinnas tuleb Aleksei Utšiteli õhtu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politseinikud kinnipeetud meeleavaldajaga Aleksei Utšiteli filmi
Politseinikud kinnipeetud meeleavaldajaga Aleksei Utšiteli filmi "Matilda" esilinastusel. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Nüüd, kus uus kõmu tekitanud film "Matilda" on jõudnud filmilevisse ja seda näidatakse juba nii Venemaa ja Valgevene kui ka Euroopa, Ameerika ja Hiina kinodes, külastab filmi režissöör Aleksei Utšitel 5. novembril Eesti pealinna.

Aleksei Utšitel tuli filmindusse 1975. aastal pärast Ülevenemaalise Riikliku Kinematograafia Ülikooli lõpetamist. Tema filmilooja elu on vaadeldav jagunenuna kahte poolde. Algul tegi Utšitel üksnes dokumentaalfilme. Nüüd tunnistab režissöör, et toona ta ei mõelnudki minna dokumentaalfilmilt üle mängufilmile, aga nii lihtsalt juhtus. Algselt dokumentaalfilmina mõeldud "Gisele’i maania" ("Мания Жизели") linastus lõpuks mängufilmina.

Kokku on Aleksei Utšitel operaatori, režissööri või stsenaristina osalenud enam kui 20 filmi valmimises, sealhulgas sellised linateosed nagu "Rock Venemaal", "Ringkanal", "Butterfly", "Kosmos kui eelaimus" ("Рок в России", "Обводный канал", "Баттерфляй", "Космос как предчуствие") jt.

Hetkel kavandab filmide "Tema naise päevik", "Jalutuskäik" ja "Serv" ("Дневник его жены", "Прогулка", "Край") looja Aleksei Utšitel linateost Viktor Tsoist, osaleb produtsendina jalgpallur Eduard Streltsovist kõneleva filmi loomisel.

Utšiteli arvates on kõige tähtsam mitte ennast korrata. Režissööri ülesanne on vändata erinevaid filme ning Utšitelil see õnnestub.

Aleksei Utšiteli loomingulisel õhtul uuritakse režissöörilt tema plaanide, unistuste ja saladuste kohta. Loomulikult näidatakse õhtuprogrammi raames fragmente, lõike ja episoode režissööri filmidest.  

Režissöör Aleksei Utšiteli loominguline õhtu "Filmis olen igavene õpilane" toimub 5. novembril Tallinnas Salme kultuurikeskuses algusega kell 18.

Ajakirjanikud on palutud Aleksei Utšiteli pressikonverentsile, mis toimub 5. novembril 2017 ERRi uudistemajas, Kreutzwaldi 14, 1. korrus, algusega kell 16.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: