Jaan Rääts: ma olen õnnelik, et saan juubeli ajal jälle Moskvas olla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Moskvas tähistati tuntud helilooja ja Eesti muusika- ja teatriakadeemia professori Jaan Räätsa 85. juubelit. Maestro tuli ise Moskvasse, et oma teoste esitusi kuulata.

Moskva Heliloojate majas toimunud kontsert algas Jaan Räätsa teosega, mis on Venemaal vist kõige paremini tuntud ehk "24 marginaali". Miniatuuride sari kahele klaverile oli loodud kolmkümmend viis aastat tagasi, nüüdseks on see teos juba klassika.

Moskva heliloojate liidu esimees Oleg Galahhov ütles "Aktuaalsele kaamerale", et muusika aktuaalsust ei saa mõõta aastate või aastakümnetega. "Muusika kas on aktuaalne või pole seda."

Maestro juubelile olid pühendatud kontserdid Moskva Konservatooriumis ja Arhitektide majas. Aga Heliloojate majasse suhtub Jaan Rääts eriti soojalt. "Ma olen selle peale väga õnnelik, et saan jälle juubeli ajal Moskvas olla," sõnas Jaan Rääts ja tõi välja, et vanasti ta käis Moskvas väga sageli. "Sellepärast on mulle see koht väga koduseks saanud."

Jaan Räätsa juubelit tähistati Moskvas festivalil Moskva Sügis. Sellesse panustasid nii Eesti kui Vene muusikud ja heliloojad. Peale Räätsa muusika mängiti juubelikontsertidel tema õpilaste Raimo Kangro ja Erkki-Sven Tüüri teoseid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: