Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Kuuse muusikakroonika. Andres Mustonen juhatab jõulukontserte Iisraelis

Kontsert Haifas 23. detsembril
Kontsert Haifas 23. detsembril Autor/allikas: Pressimaterjalid

Dirigent, ansamblijuht ja viiuldaja Andres Mustonen astub sel aastalõpul üles Iisraelis, juhatades jõulukontserte sealse barokkansambli Barrocade, koori ja solistidega.

Kiiresti tuntuse saavutanud kollektiivil on käsil alles 11. hooaeg: Barrocade esineb oma kavadega traditsioonilisel nelja kontserdiga ringil Haifas, Tel Avivi kunstimuuseumis, Kwar Shamyahus ja Abu Goshis.

Esimene neljast kontserdist "Christmas Feast" Andres Mustoneni juhatusel on juba toimunud 23. detsembril Haifas Wadi Nisnasi kirikus. Järgmisena astutakse üles kolmapäeval, 27. detsembril Tel Avivi kunstimuuseumis, seejärel on kontserdipaikadeks 28. detsembril Kwar Shamyahu Weil Auditoriom ja 30. detsembri keskpäeval Abu Goshi Kiryat Ye'arimi kirik.

Andres Mustoneni kavas "Christmas Feast" teeb koorina kaasa Tel-Aviv Collegium Singers (koori on ette valmistanud Yishai Streckler), solistideks sopran Yeela Avital, alt Avital Deri, tenor Eitan Drori ja bass Oded Reich.

Ettekandel on Marc-Antoine Charpentier' „Te Deum“ (u. 1688-1698 Pariisis) ning Georg Friedrich Händeli ood-oratoorium „Alexander's Feast“ (HWV 75, 1736, 32 numbrit) ja Arcangelo Corelli Concerto grosso op.6 nr. 8.

Barrocade kunstiline juht on ansamblis viola da gamba't mängiv Amit Tiefenbrunn, esineb kaksteist instrumentaalmuusikut ning koos nendega viis lauljat. Koosseisus on viiulid, plokkflööt, flööt, oboe, mandoliin, trompet, viola da gamba, violone, fagott, kontrabass, theorb, lauto, klavessiin ja orel.

Barrocade on Andres Mustoneni koostööpartneriks olnud alates 2013. aastast, tema kutsel kordi üles astunud ka Eestis, viimati Mustonenfestil käesoleva aasta algul Peterburi Jaani kirikus, Tartus ja Tallinnas mustpeade majas, kaastegev oli kammerkoor Voces Musicales. Nüüd märkame Barrocade ja Voces Musicalese järgmist koostööd Iisraelis uue aasta veebruaris. See kuulub juba viiendat korda toimuva Iisraeli Mustonenfest'i programmi, kui ettekandel on Johann Sebastian Bachi "Johannese passioon".

Iisraelis dirigeeris Andres Mustonen ka detsembrikuu esipoolel, juhatades Rishon LeZioni Iisraeli sümfooniaorkestrit, kontserdid 9. ja 11. detsembril Rishon LeZionis ning 10. detsembril Tel Avivi ooperimajas. Selles populaarses kavas kõlasid Sergei Rahmaninovi Klaverikontsert nr 3, solistiks Alexander Korsantia, Adagio Gustav Mahleri Sümfooniast nr 5 ning Süit nr 2 Sergei Prokofjevi balletist "Romeo ja Julia".

Kodus saame Andres Mustoneni kuulda ja näha veel vana-aasta viimase päeva lõunakontserdil Estonia kontserdisaalis Hortus Musicuse kavas, kui solistiks tuleb Helen Lokuta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: