Galerii. Välisministeeriumi kultuuripreemia pälvis saatesari "Ajavaod"

{{1515591000000 | amCalendar}}

Välisminister Sven Mikser andis 10. jaanuaril üle välisministeeriumi 2017. aasta kultuuripreemiad Eesti Rahvusringhäälingu saatesarja "Ajavaod" tegijatele Mati Talvikule, Renita Timakule ja Indrek Kangurile ajaloomälu hoidmise ja tutvustamise eest.

"2017. aasta septembris tähistasime Eesti diplomaatia saja-aastast juubelit ning alanud aastal tähistame välisministeeriumi 100. sünnipäeva, mille raames heidame muuhulgas pilgu tagasi ning teeme kummarduse eelkäijatele," ütles välisminister Mikser. "Ajalugu on oluline teada, et paremini mõista nii tänast kui homset. Ajalugu koosneb sündmustest, kuid neid sündmusi teevad inimesed. Ja just inimeste lugude kaudu adume toimunut kõige paremini," rõhutas ta. 

Eesti Rahvusringhäälingu saatesari "Ajavaod“ portreteerib inimesi, kes olid tegevad Eesti riigi saamis- ja kujunemisloos, sealhulgas mitmeid diplomaate. Saatesarja kaudu on vaatajateni jõudnud Aleksander Warma, Oskar Kallase, Kaarel Robert Pusta ning mitmete teiste diplomaatide lood.

"Mul on ainult üks ettepanek. Kõik nad on meie arhiivis olemas. Võtke vaevaks ja vaadake, saate ise targemaks kui meie olime alguses ja saate inimestega tuttavaks, kes on palju Eestile teinud ja paraku, keda vähe teatakse," ütles saate toimetaja Mati Talvik "Aktuaalsele kaamerale".

Esimest korda anti kultuuripreemiad üle 2010. aasta jaanuaris ning käesoleval aastal tunnustab välisministeerium loomeinimesi juba üheksandat korda. Eelmine aasta tunnustati Eesti Disainerite Liidu esinaist Ilona Gurjanovat ja arhitektuuribüroo KOKO Arhitektid OÜ asutajat Andrus Kõresaart.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: