Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Märt-Matis Lill: Jaan-Eik Tulve puhul üks eredamaid fakte on muusikutee algus punkbändis

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

"OP" tegi portreeloo Vox Clamantise juhist Jaan-Eik Tulvest, kelle ERR valis aasta muusikuks.

"Minu arust Jaan-Eigi puhul üks intrigeerivaid ja eredamaid fakte on, et ta alustas punkarina oma muusikuteed ansamblis Vennaskond," iseloomustas Tulvet heliloojate liidu esimees Märt-Matis Lill. "Ja minu arust see ei ole üldse väheoluline fakt, sest see näitab iseloomu sitkust, julgust minna oma teed, elada oma tõdede järgi."

"Isiksusena on ta olnud järjepidev, küll tegelenud eri asjadega, aga juba üsna varakult ajanud oma joont," ütles Lill. "Vox Clamantis ise on juba nii lai nähtus, ning Jaan-Eiki sellest eraldada on raske, see on nii tihedalt tema tegevusega läbi põimunud."

"Minu käest on küsitud, et kuidas selline kannapööre, et punkansamblist gregooriuse laulu juurde, et tegelikult see gregooriuse laul on ka omamoodi punk, ta on nagu vastuvoolu ujumine," rääkis Jaan-Eik Tulve. "Ta ei olegi lihtne valik olnud, aga mis siin elus lihtsat on. Me peame ikkagi otsima tõde ja kui me sel tõesel teel end hästi tunneme, siis me ujume vastuvoolu, kalad ju ujuvad ka vastuvoolu, nad peavad elu edasi andma ja kui sa oma tegevusega tunnedki seda elu edasi andmise võimalust, siis muu väga palju ei loe."

Ilusti öeldud. Kuulake ja vaadake kogu Tulve-lõiku lisatud videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: