Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilmus suur valimik Eesti keeleteemalist luulet "Keele maitsest"

"Keele maitsest" on uus mahukas valimik eesti keeleteemalist luulet, mille on kokku pannud luule- ja keeleteadlased Mart Velsker ja Tõnu Tender. Raamat algab Kristjan Jaak Petersoni luuletusega Kuu.

Kogumiku pealkiri – "Keele maitsest" – on inspireeritud Paul-Eerik Rummo luuletusest "Vihma maitsest". Raamat on jagatud tsükliteks, kus autorid meelisklevad eesti keele ilu, olemuse ja rolli üle.

"Kindlasti võib siin väga erinevaid lähenemisi leida. Kui pühaduse mõtte juurde tulla, siis mulle praegu meenuks Kristiina Ehin, kellelt seda võiks leida väga ilusti. Mitte paatoslikult, vaid väga vaimukalt. Või siis hoopis Vimbergi "Maanteede eesti keel", kes ütleb, et ei mingeid reegleid, vaid just sealt tuleb ehe keel. Täiesti erinevaid lähenemisi on. Või mängust, kui me lähtume alguspunktist, siis see, kuidas mängitakse Kristjan Jaagu tekstiga näiteks," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" raamatu üks koostajatest Tõnu Tender.

Valikkogu sisaldab enam kui 350 teksti 117 autorilt.

"Väga palju jäi välja. Näiteks jäi välja eestivenelaste luule, mis oleks väga hea ja oluline asi. Välja on jäänud ka baltisakslaste luule. Välja on jäänud ka lasteluule, mis oleks väga rikkalik keeleteema. Välja arvatud, üks erand oleks siin Arnold Vihalemma mängulised asjad või ka Trulli mängulisemad asjad, mis on ka piir lastelisuse juures. Pigem on tegu keeleteemalise eestikeelse valimikuga, kuhu alla mahuvad ka murde- või piirkondlikud keeled."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: