Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanduspreemia nominent Piret Viires: digitaalne kirjandus tekitab autorite ja lugejate vahelise suhtluse

Foto: Postimees/Scanpix

Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus artikliauhinna kategoorias on nomineeritud ka Piret Viires kirjutise “Digitaalse kirjanduse defineerimisest ja periodiseerimisest” (Philologia Estonica Tallinnensis, nr 2) eest.

Artiklis, nagu pealkiri ütleb, selgitab Viires digitaalse kirjanduse olemust.

"Kui on küsimus, mis on digitaalne kirjandus, siis selles artiklis annan ma sellele üpris põhjaliku vastuse, aga kokkuvõtvalt võib öelda, et see on arvutis loodud kirjandus, millel on teatud arvutispetsiifilised omadused," rääkis Piret Vires. "Kas on lingid või on ühendatud eri meediad, ja lugeda saab seda ainult arvutist."

Viires tõi digitaalse kirjanduse tähtsa erisusena paberkandjail ilmuvast kirjandusest välja veel autorite ja lugejate vahelise elava suhtluse, samuti kirjutatakse digitaalset kirjandust kogu aeg juurde, teos ei lõpe ära.

Ometi on märgata, et arvutist või nutiseadmeist jääb justkui väheks. "Digitaalse kirjanduse autorid nagu Keiti Vilms või Liina Tammiste on mingil põhjusel ikkagi pidanud vajalikuks oma teosed ka füüsilisel kujul välja anda," nentis kirjandusteadlane Piret Viires.

Videosari on valminud ERRi ja Eesti Kirjanike Liidu koostöös.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: