Rea Lest: seda hetke, et oleks hea soe ja päike, filmitegemisel väga ei kohta

Rainer Sarneti "November" pälvis laupäeval EFTA gaalal kokku kaheksa auhinda. Nende seas ka parima naisnäitleja auhind, mis läks filmi ühele peaosatäitjale Rea Lestale. "Novembri" filmimine ei olnud lihtne – ihualasti ja külmas kogu võttemeeskonna ees seismine ei ole just midagi sellist, mida igaüks suudaks.

"Eks ikka on tore, aga ega ma seda liiga tõsiselt ei oska vist võtta," märkis Lest laupäeval EFTA-lt saadud parima naisnäitleja auhinna kohta.

"Novembri" filmimine ei olnud lihtne – ihualasti ja külmas kogu võttemeeskonna ees seismine ei ole just midagi sellist, mida igaüks suudaks.

"Eks need tingimused meil filmides kipuvadki olema keerulised, et seda hetke, et oleks hea soe ja päike paistab, seda ei kohta väga tihti. Aga ma ei ole võtnud selliseid antavaid olusid või tingimusi mingite raskustena. Pigem filmi puhul on keerulisemad muud asjad."

Lesta sõnul motiveerib teda sellistel juhtudel alati mingisugune adrenaliinitulv.

"Mingisugune meelekindlus või väga selge konsentratsioon, mil sa ei mõtle rohkem kõrvalistele asjadele. Ma väga naudin seda hetke. Seda ühte selget hetke, kus ei ole mingisuguseid kõrvalisi tegureid. Mina ja see, mis ma teen parasjagu."

Kuigi Lest pälvis auhinna oma rolli eest filmis "November", peab ta ise oma rolli filmis "Mehetapja / Süütu / Vari" – millega ta samuti oli samas kategoorias nomineeritud – enda jaoks olulisemaks.

"Kuna "Mehetapja / Süütu / Vari" oli minu päris esimene kokkupuude kaamera, režisööri ja filmiga, siis kuidagi paratamatult on ta teistmoodi meelde jäänud. See õhin ja see värin, mis mul siis koguaeg hinges oli, teadmata, mis asi see film üldse on. Teadmata, kuidas siin olema peab, mis asi on duubel, mis asi on kaader. Need esimesed sammud seal kaamera ees jäävad meelde," selgitas Lest.

Ega Lest tegelikult enda sõnul kuidagi filmilinale jõuda ei plaaninudki. See on ootamatult lihtsalt nõnda juhtunud, et ta seal nüüd on.

"Kui ma Lavakasse astusin, siis ma ei mõelnud küll, et tahaks nüüd kangesti suurele ekraanile. Ma isegi ei olnud kindel selles näitlemise asjas üldse. [Ma lihtsalt proovisin], et tundus, et kui üldse, siis nüüd, ja kui ei, siis mitte üldse. Aga läks kuidagi nii."

Kuigi NO99, mille näitleja ka Lest on, oma näitlejaid just ei hellita, ei saa Lesta öelda, et neid seal vägisi ebamugavatesse olukordadesse pannakse. "Seal on alati ka mingisugune väike uudishimu. Ühesõnaga, tegelikult tahaks natuke ise asetada end nendesse olukordadesse. Aga mingisugused pikad füüsilised võttepäevad on vist olnud minu jaoks kõige keerulisemad, kus tundide viisi mööda soid ja rabasid joosta."

Seoses kriitikaga, mida sai Eesti vabariigi 100. aastapäeva peoks tehtud film, märkis Lest, et eks ta arvas, et see teatavat kriitikat saab. "Aga ma väga palju ei loe seda ikkagi. Mõnikord huvi pärast, kui sa ei saa ikkagi kiusatusele vastu. Ikkagi kuidagi huvitab. Aga ma ei ole kunagi osanud seda liiga tõsiselt võtta, sest nii palju, kui on inimesi, nii palju on arvamusi."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: