Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andres Mustonen dirigeerib Transsiberia kunstifestivali lõppkontserti Novosibirskis

Andres Mustonen
Andres Mustonen Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Dirigent Andres Mustonen on kutsutud juhatama suure Transsiberia kunstifestivali lõppkontserti Novosibirskis, mis leiab aset täna, 2. aprilli õhtul Novosibirski Akadeemilise Sümfooniaorkestriga Arnold Katzi nimelises kontserdisaalis.

Festival leiab aset viiendat korda, selle on asutanud Novosibirskis sündinud maailmanimega viiuldaja Vadim Repin, kes ka ise festivalil mitmel puhul solistina kaasa teeb. Pidustuste suuremad üritused ja lõppkontsert toimuvad 2013. aastal avatud uue kontserdimaja Arnold Katzi nimelises riiklikus kontserdisaalis. Festival on väga laia haardega, toimub suure hulga maailmakuulsate muusikute osa võtul ning on oma kontserte viinud ka teistele maadele, kuni Ameerika Ühendriikide ja Jaapanini. 

Andres Mustoneni dirigeerimisel tulevad ettekandele Sofia Gubaidulina "The Rider on the White Horse", Schumanni Klaverikontsert a-moll, solistiks jaapani pianist Yukio Yokoyama, Schuberti Sümfoonia nr. 8 ("Lõpetamata") ning õhtu lõpunumbrina Gubaidulina uusteose "Dialogue: I and You" viiulile ja orkestrile maailmaesiettekanne, kus solistiks on Vadim Repin. Uusteose autor Sofia Gubaidulina on juba 86-aastane ja Andres Mustonen on temaga koostööd teinud palju kordi varem ning helilooja teoseid ka temale pühendatuina esiettekandele toonud.

Festival Novosbiriskis algas 9. märtsil, mil Novosibirski Akadeemilist Sümfooniaorkestrit juhatas ameerika-jaapani Kent Nagano. Kontserte on festivali programmis toimunud ka Krasnojarskis, Moskva konservatooriumi suures saalis ning Tšaikovski saalis, kammerkavu Siberimaa väiksemates keskustes. Kaks kontserti, kammer- ja orkestrikontsert 20. ja 22. märtsil, kus osales viiuldaja Gidon Kremer, kandsid juubelipühenduse märki Eesti, Läti ja Leedu 100. aastapäeva puhuks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: