Peeter Talvistu: väga palju kultuuri sünnib igavusest

Milline on igavus ja miks igavus on hea? Nende küsimuste ümber keerleb Tartu kunstimajas täna avatud näitus "Igavuse esteetika", kus kaheksa kunstnikku naudivad erinevaid igavuse aspekte.

Kuraator Peeter Talvistu ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kõik teosed kujutavad üldse mitte igavalt mõnd igavuse momenti, mis võib peituda näiteks suvises väikelinnas, tühjuses või hoopis puude ladumises.

Talvistu sõnul on tänapäeval  inimesed igavuse ära unustanud, sest igavushetked täidab nutitelefon.

"Minu lapsepõlve kõik mängud sündisid igavusest. Ma arvan, et väga palju kultuuri sünnib igavusest, ma arvan, et väga palju teadust sünnib igavusest, et sa lased mõtetel rännata ja siis tuleb midagi. Ma arvan, et see on see üks asi, mida me kipume tänapäeva ühiskonnas unustama, me kipume leidma väga kiiresti mingi lahenduse igavusele ja ma arvan, et see on vale. Ma arvan, et kõige olulisem asi, mida me oma lastele õpetada saame, sest kõik muu õpivad nad ise niikuinii selgeks, on just igavlemine," rääkis Talvistu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: