Andres Uibo esineb soolokontserdiga Saksamaa maineka festivali lõpetamisel ({{commentsTotal}})

Andres Uibo
Andres Uibo Autor/allikas: Jaanus Siim

Muusikaakadeemia oreliprofessor, organist, helilooja ja produtsent Andres Uibo esineb taas orelikontserdiga Saksamaal. Kavas eesti ja saksa orelimuusikat, mängib ta seekordse, meie vabariigi juubelile keskendunud festivali Nordischer Klang tänasel lõppkontserdil Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal Greifswaldis.

Põhjamaade ning Läänemere-äärsete maade kultuuri, muusikat, kunsti ja kirjandust tutvustav hansalinna Greifswaldi festival toimub tänavu 3.-13. maini ning selle peakorraldajaks on Greifswaldi ülikooli Fennistika ja Skandinavistika instituut. Eesti tuntuim orelikunstnik on kutsutud esinema meie riigi juubeli EV100 puhul. Festivaliüritusi toimub kontserdisaalides, kirikutes, muuseumides, kultuurikeskustes, raamatukogudes, meistrikursustel.

Pidustusi Greifswaldis käis 4. mail Vorpommerni teatris avamas Eesti politsei- ja piirivalve orkestri ansambel, pärastlõunal mängis samas orkester täiskoosseisus koos solist Liisi Koiksoniga.

Andres Uibo soolokontsert toimub 13. mai pärastlõunal Greifswaldi Püha Nikolai toomkirikus. Eesti oreliprofessori kavas on saksa varajase barokkmuusika klassikud, Johann Sebastian Bachi eelkäijad Franz Tunder (1614 – 1667) ja Dieterich Buxtehude (1637 – 1707). Eesti orelimuusikast, ilma milleta ei möödu ühtegi Andres Uibo välisesinemist, on tal kavas Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ning ta enda loomingut.

Alates 1980. aastast on Andres Uibo esinenud enam kui 2000 kontserdiga Balti riikides ja mujal peaaegu kõikjal Euroopas, sh Pariisi Jumalaema kirikus kümmekond aastat tagasi, samuti Venemaal, Iisraelis ja Jaapanis, tutvustades kõikjal oreliklassika kõrval ka eesti muusikat.

Muusikategelase, kogenud asjatundja ja produtsendina algatas Andres Uibo 1987. aastal Tallinna rahvusvahelise orelifestivali, mis okupatsiooni tingimustes oli täiesti harukordne nähtus. Just selle festivali kaudu on Eesti saanud tuntud orelimaaks oma muusika, muusikute ja korraldajatega. 1998. aastast on Andres Uibo Suure-Jaani muusikapäevade kunstiline juht, festival on üks Eesti-meelsemaid muusikapidustusi. 2012. aastal lisandus nendele veel Bachi nime kandev uusaastafestival.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: