"Metsa forte" autor Mehis Pihla: metsateemaline tüli on omandanud ooperliku võtme

Foto: Pressimaterjalid

Tänavune Nargen festival toob koostöös Draamateatriga lavale värske algupärandi "Metsa forte", mis räägib Eesti metsa tulevikust. Kurbnaljakas võtmes teos on aktuaalne ja terav ning sõna saavad kõik metsadebatti kaasatud osapooled.

Laval on koos Draamateatri näitlejad, legendaarsed Estonia solistid ning Nargen festivali koor ja orkester Tõnu Kaljuste juhatamisel, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kunstnik Kristjan Suits on lavale toonud erinevad metsa kihid, mis sümboliseerivad erinevaid põlvkondi.

Autor Mehis Pihla on metsadebatti pikalt jälginud ning leiab, et lahenduseni ei jõuta, sest vaidlus käib maailmavaate üle - ühe jaoks on mets majandamiseks ja teiste jaoks on mets eelkõige ökosüsteem. "Ühelt poolt on tegemist draamaga, teiselt poolt on ka muusikat, natuke operetti ja ooperit," kirjeldas Pihla lavastust ja tõi välja, et "Metsa forte" on saanud inspiratsiooni sellest, et metsateemaline tüli on ühiskonnas omandanud ooperliku võtme.

Dokumentaalsetel materjalidel põhinevas lavastuses on äratundmishetki palju. Leidub tsitaate poliitikutelt, telesaadetest, Facebookist, näha saab Hõberemmelga lahingut. Sõna saab ka väljasuremisohus lendorav, keda kehastab autor Mehis Pihla isiklikult.

Hendrik Toompere juuniori lavastus "Metsa forte" esietendub 25. mail ja seda mängitakse Draamateatri suurel laval vaid 12 korda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: